Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Bounty Trail

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stacy.png
Luke, Leia, Chewie... Stacy?

Wydarzenia nieoficjalne.


To hasło dotyczy fanfilmu, czyli przejawu twórczości fanów. Opisane tu zagadnienia są niekanoniczne.

Bounty Trail
Rok produkcji: 1999
Czas trwania: 13 minut 26 sekund
Scenariusz: Justin Dix
Reżyseria: Justin Dix

Bounty Trail to amerykański fanfilm, stworzony przez Justina Dixa. Fabuła koncentruje się na postaci Boby Fetta, który zmierza w kierunku Tatooine, zadowolony ze swojej zdobyczy - Hana Solo zamrożonego w karbonicie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że przemytnik ma ogromną wartość dla Imperium, po tym, jak młodemu Luke'owi Skywalkerowi udało się zbiec z Miasta w Chmurach na Bespinie. Lord Darth Vader nie szczędzi wysiłku by pojmać uwięzionego w karbonicie Hana. Tymczasem Boba Fett, skuszony lukratywnym kontraktem, postanawia zboczyć z kursu i podążyć do układu Caviet.

Ciekawostki

  • Forma fanfilmu jest oryginalna, gdyż jest od stworzony na podstawie fikcyjnego komiksu z uniwersum Gwiezdnych wojen. Film rozpoczyna się od sceny przyjścia do sklepu z komiksami jakiegoś młodego amerykanina. Wybiera on komiks pt. Bounty Trail i zaczyna go czytać - w tym momencie zaczyna się powyżej opisana historia, widz przechodzi do świata Gwiezdnych wojen. Co jakiś czas normalne ujęcia z aktorami przerywane są wstawkami graficznymi (planszami), właśnie w formie komiksu.
  • Justin Dix został dzięki temu fanfilmowi zatrudniony do firmy George'a Lucasa - Industrial Light & Magic - i pracował nad efektami specjalnymi do Ataku klonów.

Linki zewnętrzne

Recenzje


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!