Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Darth Scabrous

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darth Scabrous.jpg
Darth Scabrous
Data i miejsce śmierci: 3645 BBY, Odacer-Faustin
Rasa: Człowiek
Przynależność: Odrodzone Imperium Sithów
Darth Scabrous był lordem Sithów, alchemikiem i dyrektorem Akademii Sithów na śnieżnej planecie Odacer-Faustin.

Biografia

Scabrous miał swoją pracownię na szczycie wieży w samym środku Akademii, do której czasem porywał uczniów aby robić na nich doświadczenia. Podczas przeszukiwania Biblioteki, Darth Scabrous znalazł ukrytą pod ziemią tajną świątynię, w której Darth Drear badał dawne rytuały i obrzędy zakodowane na holokronie Sithów. Tam odnalazł holokron Dartha Dreara - Sitha i alchemika, który odkrył eliksir nieśmiertelności. Scabrous odczytał z holokronu listę składników i, spragniony władzy oraz nieśmiertelności, zaczął przygotowywać eliksir. W roku 3645 BBY porwał studenta akademii, Nicktera do swojej pracowni. Uczeń miał posłużyć mu jako "królik doświadczalny". Zamknął go w klatce, a do pleców przyczepił mu rurki podłączone do mechanicznej pompy, przez którą miał podać eliksir. Wśród składników eliksiru znajdował się rzadki okaz czarnej orchidei. Aby go zdobyć, lord Sithów wynajął łowców nagród. Na początku przyleciał do niego Dranok, który dostarczył mu inny kwiat zamiast orchidei i żądał zapłaty. Zezłoszczony Sith kazał mu zjeść głowę swojego współpracownika, a potem go udusił. Ostatecznie roślinę zdobył Tulkh, który porwał kwiat wraz z jego opiekunką, Jedi Hestizą Trace, gdyż bez niej kwiat by umarł. Scabrous wrzucił kwiat do pompy z eliksirem. Wtedy drzwi klatki z ogromną prędkością wyleciały na zewnątrz, a jego uczeń przeszedł gwałtowną przemianę.

Nickter od razu rzucił się na Scabrousa, który w obronie wyrzucił go przez okno wieży. Jednak uczeń zdążył go ugryźć, przez co Sith zaraził się chorobą. Niedługo potem rozprzestrzeniła się po prawie całej akademii, a zarażeni stali się bezmyślnymi, agresywnymi zombie, których zabicie było praktycznie niemożliwe. Scabrous opatrzył ranę i ruszył na poszukiwanie Hestizy, która, korzystając z zamieszania, uciekła z pracowni. Za pomocą swojego droida HK zlokalizował jej położenie. Udał się do biblioteki i rozkazał bibliotekarzowi Dail'Lissowi, aby przemówił do Hestizy, która posiada zdolność komunikowania się z roślinami, głosem orchidei. Niedługo potem Hestizo przyszła do Biblioteki, gdzie spotkała Dartha Scabrousa. Opowiedział jej o ostatnim etapie procesu, który powstrzyma rozkład tkanki i wyłączenie mózgu. Aby wykonać ten proces trzeba było otworzyć pierś świadomego całego procesu Jedi i zjeść jego serce. Dopiero wtedy, gdy jego ciało otrzymałoby zastrzyk świeżych midichlorianów zawartych w ciepłej jeszcze krwi Jedi, proces rozkładu zostałby zatrzymany, a lord Sithów osiągnąłby nieśmiertelność.

Po tym zarażeni uczniowie zanieśli ją do podziemnej świątyni Dartha Dreara. Scabrous przywiązał ją do potężnej kamiennej płyty i wziął miecz który kiedyś należał Dartha Dreara. Zamachnął się bronią, rozciął ubrania Jedi i zrobił płytkie nacięcie w jej skórze. Zanim zdążył ponownie uderzyć, Hestizo użyła Mocy i uwolniła się. Wtedy lord Sithów ruszył w jej stronę i zaatakował, lecz chybił i miecz odbił się od ściany. Wtedy Jedi usłyszała głos swojego brata, Roja Trace'a, który wcześniej przyleciał na planetę, wyczuwając, że Hestizo została porwana. Scabrous stoczył pojedynek na miecze świetlne z Rojem, który wygrał, zabijając przeciwnika. Lecz nie udało mu się osiągnąć nieśmiertelności, gdyż transformacja się dokonała i zmarł, stając się bezmyślnym zombie.

Źródła