Drugi miecz świetlny Obi-Wana Kenobiego

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Obi-Wan & Anakin.

Kenobi Saber 2.jpg
Drugi miecz świetlny
Obi-Wana Kenobiego
Zniszczony 22 BBY, Geonosis
Specyfikacja techniczna
Typ Pojedynczy
Kolor klingi Niebieski
Kryształ skupiający Kyber
Historia i wykorzystanie
Twórca Obi-Wan Kenobi
Właściciele Obi-Wan KenobiDrugi miecz świetlny Obi-Wana Kenobiego to broń skonstruowana przez Obi-Wana Kenobiego po wydarzeniach na Naboo, kiedy to utracił swój pierwszy miecz świetlny w walce z Darthem Maulem.

Historia

Gdy w wyniku pojedynku z Darthem Maulem, Obi-Wan Kenobi utracił swój pierwszy miecz świetlny na Naboo, postanowił stworzyć dla siebie nową broń. Stało się to po otrzymaniu przez niego awansu na rycerza Jedi. Po zakończeniu prac, używał nowego miecza świetlnego przez kolejne dziesięć lat.

W roku 22 BBY Kenobi został wysłany z misją schwytania niedoszłego zabójcy Padmé Amidali. Przeprowadzone przez niego śledztwo zaprowadziło go na oceaniczną planetę Kamino. Tam poznał tożsamość łowcy nagród, którym był Jango Fett. Po krótkiej konwersacji, Jedi stoczył z podejrzanym pojedynek, w którym posługiwał się używanym od czasu awansu na rycerza, mieczem świetlnym. W wyniku niepomyślnego dla Kenobiego starcia, Fett zdołał mu zbiec, przez co Obi-Wan był zmuszony ścigać go na Geonosis. Na miejscu odkrył zebranie rady Separatystów, lecz jego obecność została wykryta, przez co został zaatakowany przez droidy, a po poniesieniu porażki, wzięty do niewoli. W wyniku tamtych wydarzeń, Obi-Wan Kenobi utracił swój drugi miecz świetlny.

Charakterystyka

Podobnie jak poprzedni miecz świetlny Obi-Wana, jego druga broń charakteryzowała się niebieską klingą, a jako kryształ skupiający służył jej kyber.

Źródła