Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja:Rozkaz 66/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Uważał rycerzy za istoty nienaturalne? No ludzie... :P signjedi.png Sky Dyskusja  09:51, 21 lis 2007 (CET)

Imię

Czy nie nalazaloby zmienic Sian Jeisel na same "Jeisel" ? Na stronie o niej pisze ze Sian nie jest jej oficjalnie uznanym imieniem.. XYuri 02:11, 28 lis 2007 (CET)

Według Wookiee, w NEGtAS imię zostało "ukanonicznione". Może ktoś to sprawdzić? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:27, 28 lis 2007 (CET)

Pochodzenie artykułu

IMHO można wywalić ten szablon, że pierwotna wersja artykułu pochodzi z wikipedii, ponieważ tu już chyba nie ma żadnych powiązań między tymi artykułami. Louie1449 02:17, 26 gru 2007 (CET)

Komandosi Republiki: Rozkaz 66

Jak można wymieniać tę książkę jako źródło, przecież jeszcze jej niema? --AvedDyskusja-Wkład 15:04, 12 cze 2008 (CEST)

W tym wypadku chodzi o grę na komórki --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  15:53, 12 cze 2008 (CEST)
omg--AvedDyskusja-Wkład 16:10, 12 cze 2008 (CEST)

Jedi którzy przeżyli

Dlaczego na liście Jedi którzy przetrwali O66 jest Lorana Jinzler? Przecież ona zginęła jakieś 10 lat wcześniej, podczas wyprawy pozagalaktycznej. Louie1449 17:30, 30 mar 2009 (CEST)

Jedi, którzy przeżyli 2

Pytanie dotyczące tej sekcji: czy nie warto by było podzielić ją na dwie pomniejsze: Ofiary późniejszej fazy Czystki oraz Jedi, którzy przetrwali Czystkę (nazwy robocze, do dopracowania)? Mam dobre uzasadnienie takiego toku rozumowania - oto wypowiedź kapitana imperialnego, wygłoszona w trakcie obławy na Eriadu: Rozkaz 66 pozostaje w mocy. Widzimy jakiegoś, to go zabijamy. Wypowiedź ta pokazuje, iż wszelkie działania, będące elementem Czystki, były zastosowaniem się do Rozkazu 66 - z tego powodu należałoby ofiary Czystki wymienić wyraźnie w tym artykule. To uzasadnienie natury teoretycznej. Teraz praktyczne - wykaz Jedi, niezabitych bezpośrednio po wydaniu rozkazu jest na tyle długa, iż staje się mało przejrzysta - jej czytanie po prostu męczy. Podział na dwie części zminimalizuje ten efekt, co będzie niewątpliwą korzyścią dla gości Biblioteki, a więc i dla niej samej.

Myślę, że to jak najbardziej sensowny podział - jest różnica czy ktoś zginął po kilku miesiącach czy latach ukrywania się czy bezpośrednio po wydaniu rozkazu. Pytanie jak rozgraniczyć ten okres? Biorąc pod uwagę, że lwia część Jedi poległa mimo wszystko od razu po wydaniu rozkazu, wszystko, co wydarzyło się po, powiedzmy, Zemście Sithów, traktujemy już jako ten "późniejszy" okres. A nawet wcześniej, może po ataku na świątynię? To był ostatni bezpośredni atak na niespodziewających się niczego Jedi, a to w sumie dobre kryterium - pierwsza fala to ci wzięci z zaskoczenia, druga to ci, którzy przetrwali pierwszy atak i polegli już świadomi obławy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:54, 19 sie 2014 (UTC)
Sądzę, że bezpośrednimi ofiarami Rozkazu 66 - czyli zasługujący na wymienienie w tabelce - to Ci rozstrzelani od razu (np. Aayla Secura) i ofiary ataku na świątynię. Reszta (dajmy na to ci, którzy przeżyli 24 h od wydania Rozkazu) i zginęła przed bitwą o Yavin, to Ofiary późniejszej fazy Czystki, a ci, którzy dożyli zniszczenia I Gwiazdy Śmierci, to Jedi, którzy przetrwali Czystkę. Dyskusja nad tym, kiedy kończy się Czystka, toczy się tutaj. Musimy poczekać na zakończenie tamtej debaty - wtedy się ustali, czy np. Kenobi przetrwał Czystkę - moim zdaniem nie. Bartosz Bednarek (dyskusja) 20:56, 19 sie 2014 (UTC)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!