Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Jaro

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Pytanie=

Mam pytanie do ciebie, jak to możliwe, że jak oglądałem Waszą Bibliotekę, to natrafiłem na informacje o Darthu Maulu, jak to możliwe, że on przeżył po tym, jak Obi-Wan odciął mu dolną część jego korpusu i wpadając do głębokiego szybu na Naboo, myślałem, że zginął.

fifty-fifty

widzę, że podobnie jak ja interesujesz się okresem Tales of the Jedi. To bardzo dobrze. Wreszcie pojawią się hasła, których nie mogłem zrobić z powodu nauki (ehhh te studia:) Rób jak najwięcej haseł, tylko zostaw jakieś mi :P Darth petter 19:35, 11 lis 2006 (CET)

Knights of the old Republic

miło, że chcesz zrobic jak najwięcej haseł z Old Republic, ale hasła dotyczące tej serri komiksów zostaw mi, bo myslę, że znam ją lepiej niż ty. to wyjdzie na lepsze. Darth petter 12:17, 14 lis 2006 (CET)

Nowe artykuły

Witaj,

Dobrze, że pamiętasz, żeby tworzonemu artykułowi przypisać kategorię. Ale: jeśli taka kategoria do tej pory nie istniała, to trzeba też "zakotwiczyć" ją w już istniejącej. Pozdr. NLoriel 21:18, 30 lis 2006 (CET)

już pomijając wszystko, zastanowił mnie jeden fakt: co to wg. ciebie są Mroczni Pomagierzy? Nie ukrywam - zaintrygowało mnie to piekielnie. --Shedao 00:59, 3 gru 2006 (CET)

sprawdź maila. --Shedao 23:02, 4 gru 2006 (CET)

zaproszenie

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:26, 10 gru 2006 (CET)

Błędy

Heja! Fajnie, że tyle piszesz! Oto kilka uwag do twoich artków:

 • Wookieepedia (i CUSWE też) TO NIE JEST ŹRÓDŁO - wookiee to jest także encyklopedia fanowska i niestety pojawiają się tam babole, albo niezweryfikowane informacje, czyli po prostu, wymysły fanów. Owszem, nikt nie zabrania Ci tam zaglądać - może to być nawet pomocne przy dzieleniu treści i takim "ułożeniu sobie w głowie" - zawsze jednak trzeba hasło zweryfikować w licencjonowanych źródłach należących do kanonu Star Wars!
 • Staraj się umieszczać artykuł w już istniejących kategoriach. No chyba, że ZUPEŁNIE ono nie pasuje do żadnej - zresztą zawsze możesz podyskutować o kategoriach w sali zgromadzeń. Pilnujemy kategorii bardzo - bo dzięki temu struktura haseł w Ossusie jest w miarę przejrzysta.
 • Staramy się nie tworzyć jednolinijkowych haseł. Prawie zawsze można coś więcej napisać... No chyba, że absolutnie nie ma możliwości :)

Poza tym dzięki za świetny wkład w Ossus! --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:05, 5 maj 2007 (CEST)

Grafiki

Zmniejszaj grafiki zanim wrzucisz na serwer. Naprawdę nie potrzeba grafik w rozmiarze 800x500 czy też 1021x110 warzących po ponad 100 kilo. I tak nigdzie ich nie zamieścisz w oryginale na Ossusie. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:32, 15 maj 2007 (CEST)


Jejku... po co ładujesz tyle grafik. Serwer nie jest z gumy, a w Ossusie - obrazki, choć ważne (jeden obraz = 1000 słów) są jednak drugorzędne w stosunku do tekstu :). Po co tyle obrazków Nihila? :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:47, 15 maj 2007 (CEST)

Jutro zabiorę się za Nihilusa i wtedy zobaczymy. A tak w ogóle... ile może zmieścić serwer Ossusa? No bo patrząc np. na Wookiee, gdzie takich obrazków są tysiące, to...

PS: Czy/Kiedy zostanie załatwiony problem z grafikami? Nie ukrywam, że trochę szkoda czekać cały dzień na artykuł w całej okazałości.--Jaro

Na razie nie ma takiej możliwości...

Aha odpowiadamy na pytania w dyskusji tego, kto zadał pytanie. Dzięki temu dostałbym powiadomienie. :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  23:09, 15 maj 2007 (CEST)

chamstwo

Pięknie powiedziane.

)

--Shedao 10:10, 22 maj 2007 (CEST)

daty

Po co tworzysz hasła o datach skoro nic w nich nie ma. Są one całkowicie zbyteczne bez żadnych informacji. signstraznik.png DantE Dyskusja  19:58, 22 maj 2007 (CEST)

Całkowita racja, jakby nie było takich pustych "zapchaj dziór" z wookipedi nie powinniśmy chyba zrzynać:P Piett
ja także sie zgadzam. te hasła są zupełnie niepotrzebne.Darth petter 20:47, 22 maj 2007 (CEST)
dobra, nie ma sprawy. w sumie jak tylko zrobiłem te hasełka to zacząłem się zastanawiać, czy aby mają jakikolwiek sens. więc śmiało, można kasować :) Jaro

Jakie są źródła do artykułów o datach sprzed 5 mln BBY --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  20:18, 23 maj 2007 (CEST)

:D

Mam do Ciebie pytanie, ile masz lat? --Shedao 23:39, 25 maj 2007 (CEST)

Wandal Shedao odpowiada

W Twoim wieku byłem mimo wszystko dojrzalszy. --Shedao 23:51, 25 maj 2007 (CEST)

Spokój

Znudziła mnie już wasza mała wojenka na Ossusie. Macie natychmiast ją zakończyć albo przenieść poza encyklopedię. Jeśli nie, dostaniecie na pewien czas bana i nie obchodzi mnie kto zaczął i kto ma rację. Osobiste waśnie i nieporozumienia załatwiajcie prywatnie a tutaj zajmujcie się tylko nowymi hasłami. Nie mam zamiaru więcej dyskutować na ten temat. signstraznik.png DantE Dyskusja  12:58, 27 maj 2007 (CEST)

Cytaty

Cytaty nie mogą być na samym początku artykułu (kierując się zasadą - najważniejsze informacje na samym początku). Zaszły takie nieoficjalne ustalenia w Sali Zgromadzeń, więc nie wiem po co przeniosłeś cytat z powrotem na początek hasła o tym Ithorianinie. Tak czy siak Yako z DantE mają dzisiaj albo w najbliższym czasie zamieścić oficjalne zasady dot. cytatów. signjedi.png Sky Dyskusja  17:05, 29 maj 2007 (CEST)

Nazwy statków

Według standardów Ossusa, polskie tłumaczenia nazw statków w nawiasach są jedynie w formie kursywy, nie są pogrubione, np. Millennium Falcon, Eclipse. Pozostańmy przy tym --Morthal 18:43, 29 maj 2007 (CEST)

Podpisy

Postaraj się podpisywać w dyskusjach, plz. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:47, 30 maj 2007 (CEST)

Ja się dołączam do prośby NLoriela i przy okazji proszę o (jeśli to możliwe, bo czasem faktycznie nie ma czego wpisać) opisy zmian oraz mniejszą liczbę edycji w jednym artykule (przykład - Konrad Rus). Czasami chcę popatrzyć na różnice między wersjami, ale jak to zrobić, skoro w ciągu dwóch dni jest 8 edycji. Trochę niewygodne jest wtedy porównywanie odzielnie każdej z wersji :) Abe 19:42, 30 maj 2007 (CEST)

Ja jeszcze raz przypominam się z prośbą o podpisy :) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  19:31, 9 wrz 2007 (CEST)

Szablony

Skoro już oznaczasz coś szablonem do poprawki, to przynajmniej napisz użytkownikowi, który je stworzył, co jest źle i co ma poprawić! Chodzi mi o hasło Ordo. Napisane jest przez nowego usera, ale tragiczne nie jest (przynajmniej pod względem językowym). Także napisz mu wiadomość. signjedi.png Sky Dyskusja  20:18, 2 cze 2007 (CEST)

Ulic

Właśnie tak się zacząłem zastanawiać o co chodziło temu typowi z Ulicem... czy on to robi od nowa, czy się obraził, czy co... :P no nic, może poczekajmy jeszcze trochę ze zmianami, może coś jeszcze wymłodzi ;) signjedi.png Sky Dyskusja  20:29, 2 cze 2007 (CEST)

Kategorie

Pododawaj kategorie grafikom, które niedawno przesłałeś. Postaraj się o tym zawsze pamiętać, bo potem jak Borys zawala całe Recent changes dodawaniem kategorii do grafik to mi się słabo robi :P signjedi.png Sky Dyskusja  21:23, 3 cze 2007 (CEST)

Jak robisz małe zmiany to proszę zaznacz opcję To jest drobna zmiana, bo potem jest o wiele łatwiej rozeznać się w lateście. --signjedi.png Sky Dyskusja  08:16, 5 cze 2007 (CEST)

Stuby aktorów

Pamiętaj plz o wstawianiu szablonu stub przy tworzeniu takich krótkich wzmianek. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  00:17, 26 sie 2007 (CEST)

Rycerze

Nastąpił konflikt edycji, lecz wszystko już załatałem, jednak zlikwidowałem Twoje pogrubienia i linkowania w opisach do obrazków - w haśle każdą pozycję linkuje się tylko raz (chyba że są to jakieś spisy itp.), a co do pogrubienia, to uważam to za niepotrzebne (cóż, jestem estetą, musisz mi wybaczyć :D). signjedi.png Sky Dyskusja  19:47, 1 wrz 2007 (CEST)

Legacy

Hej, masz teraz w planach jakieś hasła z Legacy? Lepiej żebyśmy się porozumieli ze sobą bo się zaraz okaże że oboje robimy te same hasła i będzie lipa ;) signjedi.png Sky Dyskusja  16:13, 3 wrz 2007 (CEST)

Okej, więc zostawiam ich dla Ciebie. Akurat teraz ostro się wziąłem za całą serię i dlatego pytam ;) signjedi.png Sky Dyskusja  16:17, 3 wrz 2007 (CEST)

Spoko. signjedi.png Sky Dyskusja  22:03, 3 wrz 2007 (CEST)

Grafiki

Skąd masz takie fajne grafiki z TFU? Z Wookiee, czy masz może zwiastun w dobrej jakości? Bo szukam na necie, a tylko na youtube jest i to w kiepskiej jakości :( signjedi.png Sky Dyskusja  17:11, 8 wrz 2007 (CEST)

Serwer

O serwerze na bieżąco będą informował w sali zgromadzeń w odpowiednim wątku. :) A reklamodawcy niestety nie pokryją kosztów serwera. :( --signstraznik.png Yako Dyskusja  17:52, 11 wrz 2007 (CEST)

Nie zapominaj się proszę i nie edytuj więcej haseł-gigantów, bo pan serwer wariuje jak zwykle signjedi.png Sky Dyskusja  20:33, 17 wrz 2007 (CEST)

Słownik

dzięki. Oczywiście jeśli masz tylko jakiekolwiek propozycje do słownika, to je mi wysyłaj. Ja tak robiłem wcześniej ze Sky'em. Darth petter 19:02, 17 wrz 2007 (CEST)

dzięki za te hasła do słownika. jedno już umieściłem, a reszta pojawi się niebawem:) signjedi.png Darth petter Dyskusja  20:39, 17 wrz 2007 (CEST)

Interwiki

Hej. Mam prośbę. Gdy robisz nowe hasło, lub edytujesz jakiekolwiek, to dorzucaj (o ile nie są obecne) szablon:era i interwiki. Dzięki temu liczba haseł bez takich dwóch rzeczy nie będzie rosła. Z góry dzięki. pozdr. signjedi.png Darth petter Dyskusja  15:23, 21 wrz 2007 (CEST)

WEdycji

Witaj,

Czy planujesz w najbliższym czasie zająć się artykułem Chronicles of the Old Republic? Jeśli nie, to trzeba by zdjąć szablon. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:02, 7 gru 2007 (CET)

Wypunktowania w infoboksach

Hej, nie ma potrzeby robić tego przy użyciu kodu HTML. Zastosuj normalną składnię wiki:

 • raz
 • dwa

A jeśli będzie brzydko, to trzeba zadziałać w szablonie infoboksu i tam ustawić odpowiedni styl. Parametry powinny być wolne od HTMLa. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  19:10, 14 sty 2008 (CET)

Poprawiłem problem w szablonie infoboksu, teraz pierwsza pozycja na liście przynależności postaci też będzie "wygwiazdkowana". signstraznik.png NLoriel Dyskusja  19:22, 14 sty 2008 (CET)
Gdybyś wypatrzył, że jeszcze gdzieś są z tym problemy, to daj mi plz znać :) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  20:09, 14 sty 2008 (CET)
Problemy z wypunktowaniem są jeszcze w haśle Bitwa o Gwiezdną Kuźnię ;] Louie1449 19:42, 16 sty 2008 (CET)

Pożoga

Pamiętaj, aby w przypadku źródeł zagranicznych tworzyć także przekierowanie z oryginalnej nazwy w takich przypadkach. signstraznik.png Sky Dyskusja  12:00, 16 sty 2008 (CET)

Bulgarian wiki

Hi, I'm Chavjedi from the Bulgarian SW wiki! I have changed the links and now they redirect to your site! Isaw that u have added the Bulgarian site link. Thank you for that! Chavjedi 16:20, 23 sty 2008 (CET)

Now i understand what u mean. Sorry but i don't know how to do that. When i find out i'll change it and i'll inform you.

Chavjedi 16:46, 23 sty 2008 (CET)

Italian wiki

Hello, I'm Beba, the italian Star Wars wiki admin. I've the same problem of Chavjedi, I've sent a mail to the Wikia staff to change the interwiki from pl.starwars.wikia.com to ossus.pl. I think that in a few days they'll make the redirect. Thank you for the link in the mainpage! —BebaTQ 01:14, 24 sty 2008 (CET)

Hi, I've asked at the Wikia team to change the pl: interwiki, I think that in 24 hours everything will work... :) —BebaTQ 12:46, 26 sty 2008 (CET)

In inglisz :)

To change interwiki links you will need an administration account on the server, or you will need to ask someone from Wikia staff for help. Ok follow these simple steps, but remember - these operations should be done by someone with mysql experience. Otherwise you can demage your wiki database, and whole the page could crash!

 1. log in to wiki database using for example PHPMyAdmin
 2. find a table called interwiki
 3. select all tabs there and click the "view" button. (or something similiar, i don't remember the exact names) - not the delete button enyway :)
 4. You will see something like this:
  acronym 	http://www.acronymfinder.com/af-query.asp?String=e... 	0 	0
  - language code, exact adres, and two numbers.
 5. Find the 'pl' lanuage code.
 6. Click on edit (the pencil icon) and change the adres. It should be http://www.ossus.pl/biblioteka/$1 (YES with the $1 sign at the end)
 7. Save changes and test it. :)

It should be working right now!

Thank you for the instructions but i dont have Wikia admin acces so i'll have to ask Wikia staff member. I'll do this as soon as i can! I have a lot of work now but i hope that i will be able to do it in few days!

Chavjedi 13:07, 26 sty 2008 (CET)

I'have the same problem, but I asked at Wikia Team and now we have the correct pl: interwiki! ;) —BebaTQ 23:29, 28 sty 2008 (CET)
I have asked wikia team and now im waiting! Ope thay will change it soon :) May the Force be with you, Jaro!

Chavjedi 15:53, 29 sty 2008 (CET)

Grafiki

Hej, chciałem ci tylko przypomnieć, że nie robimy przekierowań z grafik. Tylko Strażnik Biblioteki może usunąć grafikę i załadować nową, o większej rozdzielczości, ponieważ potem się robi taki problem jak z Cereaninem ;) --signjedi.png Shedao Dyskusja  16:00, 10 lut 2008 (CET)

okładki

cytat: tylko żeby nie było niedomówień - już ustaliliśmy, że robocze wersje okładek, jeśli tylko mogą, to mają być

yyy, gdzie to było ustalane, bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej dyskusji? signjedi.png Darth petter Dyskusja  21:12, 12 lut 2008 (CET)

daty

mam pytanko: jakie są źródła, które mówią o wydarzeniach dziejących się w latach, o których umieściłeś hasła. mam na myśli oczywiście wszystkie poza Wookiee. bo jak na razie bardzo pachnie mi tu potrzebą użycia szablonu "zWookiee". signjedi.png Darth petter Dyskusja  22:17, 17 lut 2008 (CET)

przypisy

hej. widziałem, że robisz dużo dat z przypisami. chciałem dorzucić kilka przypisów do 3963 BBY, ale nie wiem jak dokładniej to zrobic. jak mam kilka wydarzeń z jednego źródła, to jak dać, żeby były podpunkty, tzn: 1.1, 1.2, itd.?? signjedi.png Darth petter Dyskusja  13:02, 23 lut 2008 (CET)

już znalazłem na Wookiee sposób:) jak chcesz zobaczyć, to wejdź w 3964 BBY. tam już zastosowałem. może się przydać i można to w szablonie opisać. signjedi.png Darth petter Dyskusja  13:30, 23 lut 2008 (CET)

3500

z tego co liczyłem to artykułem numer 3500 był Przepowiednia o pięciu. signjedi.png Darth petter Dyskusja  19:27, 23 lut 2008 (CET)

Zagraniczne okładki

Czy kiedykolwiek coś było postanowione o dodawaniu okładek zagranicznych wydań? --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  18:26, 27 lut 2008 (CET)

Fosh

A dlaczego Foshowie zamiast Foshanie? signstraznik.png Sky Dyskusja  14:19, 16 mar 2008 (CET)

Np. Bith -> Bithowie, ale już Cereans -> Cereanie. Nie wiem czy któraś z tych form - Foshanie, Foshowie - jest bardziej poprawna językowo, ale o wiele lepiej IMHO wpada w ucho "Foshanie". Ale spytam się jeszcze kilku naszych specjalistów. Jak dla mnie Foshanie nie mogli być ani w Chronologii (jak Ty napisałeś), ani w Przewodniku po rasach obcych istot (jak twierdzi Wookiee), gdyż zostały one wydane przed Zdrajcą, Planetą życia, a nawet przed Maską kłamstw (taka jest kolejność źródeł na Wookiee, mi się osobiście wydawało że dopiero w Planecie byli po raz pierwszy wspomnieni, no ale...). Zobaczę, jaka odmiana jest w Zdrajcy (jeśli znajdę). signstraznik.png Sky Dyskusja  16:03, 16 mar 2008 (CET)

Przenoszenie

Prosi się kogoś, kto ma uprawnienia do przenoszenia stron, aby przeniósł. Całą stronę, z historią i ze wszystkim. Zobacz na Wikipedii - tam strony może przenosić każdy zarejestrowany użytkownik, u nas tylko niektórzy, co miało zapobiec wandalizmom (o ile pamiętasz). Proste :P signstraznik.png Sky Dyskusja  19:08, 5 wrz 2008 (CEST)

Powitanie

No, proszę, któż to do nas powrócił po tak długim okresie czasu? :D Mam nadzieję, że zostajesz na dłużej? ;D Pozdrawiam. :) signstraznik.png Carth Dyskusja  13:13, 31 sie 2010 (CEST)

Przenoszenie

Takie krótkie pytanie, od kiedy artykuły przenosi się w taki sposób jak ty to zrobiłeś z "Enemy of the Empire" artami ? XYuri 23:16, 1 wrz 2010 (CEST)

Nad stroną, obok buttonów "edytuj", "historia" itd. masz button "Przenieś". W odpowiednim polu podajesz nową nazwę artykułu i klikasz poniżej "Przenieś" :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:37, 11 wrz 2010 (CEST)

Jasne, rozumiem :) A i jedna prośba - gdy przenosisz artykuły, zwykle komiksy, pojawia się problem z podwójnymi przekierowaniami. Mógłbyś się tym zająć jeśli masz czas, bo ja już muszę lecieć?--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:30, 11 wrz 2010 (CEST)

Daze of Hate

Nigdy nie zgaduje polskich tytułów komiksów :) Pod koniec 3 tomu Kotora po polsku jest podane tłumaczenie, na dole strony, akurat wczoraj kupiłem i chciałem zmienić nazwy na osussie.--Sidious 09:24, 15 wrz 2010 (CEST)

Właśnie tytułu dla "Knights of Suffering" nie podali :D dziwne, moze zapytam się ich na fejsbuku czy coś.--Sidious 10:21, 15 wrz 2010 (CEST)

Kontakt

Cześć, podaj mi proszę na gg swój mail, względnie napisz maila do mnie ze swojej skrzynki pocztowej: link. signstraznik.png Sky Dyskusja  22:15, 13 lis 2010 (CET)

Grafiki

Hej, staraj się proszę, w miarę możliwości, tworzyć od razu kategorie do przesyłanych grafik, jeśli takowych nie ma. Zasady "drzewa kategorii" grafik są bardzo podobne do "drzewa kategorii" haseł. I Tobie pójdzie to szybciej, bo jak potem przeglądam brakujące kategorie i je tworzę, to wpierw muszę wejść na Wookiee by sprawdzić, kim dana osoba była i jak ją przypasować - a Ty już to wiesz, pisząc o niej (niekoniecznie całe hasło o tej osobie, ale opisując ją przy okazji biografii innej postaci). No i chyba pamiętasz, że nie przesyłamy grafik z polskimi znakami w tytułach? :) Aha, dostałeś maila? signstraznik.png Sky Dyskusja  00:33, 20 gru 2010 (CET)

Wycofanie edycji

Witam. Czym argumentujesz wycofanie mojej edycji w haśle Star Wars Komiks?--signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:44, 3 lut 2011 (CET)

Dla mnie to bezsens, ale niech tak będzie. Moja edycja była na szybko, zdarza się każdemu.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  23:36, 3 lut 2011 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!