Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Elan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: poprawić biografię, zamienić czas teraźniejszy na przeszły, dodać grafiki.

Ten artykuł dotyczy Yuuzuhanki. Zobacz też: inne postacie o tym imieniu.

Elan to młodsza córka Jakana, arcykapłana i doradcy najwyższego lorda Shimmry. Już od dnia swoich narodzin została poddana specjalnemu szkoleniu.

Biografia

Elan należy do elity kapłanek - zwodzicielek służących Yun-Harli. W ramach tajnego planu, o którym nie wiedzieli nawet najwyżsi rangą wojskowi Yuuzhan, przeniknięcia w szeregi Jedi i eliminacji ich, Elan i jej powierniczka Vergere udając "zdrajczynie" próbowały uciec przed karą, jaka miała niby je czekać ze strony Yuuzhan.

W czasie bitwy w sektorze Meridiana, Elan uciekła z yuuzhańskiej fregaty przed jej zniszczeniem. Nowa Republika przechwyciła jej kapsułę, a ona poprosiła o azyl polityczny i spotkanie z Rycerzami Jedi. Po przesłuchaniu na Waylandzie nastąpił pseudoatak ze strony Yuuzhan na bazę Nowej Republiki na tej planecie. Niespodziewanie całkowita tajemniczość misji doprowadziła do jej zguby. Kiedy wraz z Vergere znajdowały się na pokładzie gwiezdnego liniowca, statek został zaatakowany przez Brygadę Pokoju. Po nieudanej próbie pojmania uciekinierek, Han Solo i Elan odlecieli na pokładzie Sokoła Millenium. Na pokładzie statku Elan zaatakowała Hana Solo używając zarodników bo'tous. Została jednak zdradzona przez Vergere i zabita swoją własną bronią.

Wygląd

Elan jest to Yuuzhanka o szczupłej, kształtnej sylwetce. Jej twarz jest wąska i pociągła o płaskich kościach policzkowych i rozdwojonej brodzie. Jej jasnoniebieskie i zimne oczy podkreślają kruczoczarne włosy. Nosi tradycyjny strój kobiet ze swojej domeny - długą lśniącą szatę oblamowaną opalizującymi owadami i jasny turban.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!