Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Forum:Ciekawostki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaStrona ta powstała aby zrobić miejsce na dyskusję o ciekawostkach, gdyż (jak słusznie zauważył Abe) na dyskusji szablonu "Ciekawostki" są wyłącznie propozycje nowych i raczej nie ma miejsca na nic innego. Tak więc - jeśli macie jakieś obiekcje co do którejś z ciekawostek lub inne sprawy związane z tym działem, to proszę pisać tutaj.

Linki:

Dyskusja

...Tajny Uczeń Vadera z gry The Force Unleashed ma na imię Starkiller?

IMHO żadna ciekawostka, wszyscy o tym wiedzą bo było w newsach na ICO, Bastionie, TOR etc, no może z małymi wyjątkami spowodowanymi chwilową awarią łącza itp ale to najwyżej kilka osób, a Ci, co nie wiedzą z pewnością niewiedzą też czym jest TFU i ich to nie ruszy. Poza tym stwierdzenie, że tak ma na imię jest błędne, to równie dobrze może być nazwisko. --AvedDyskusja-Wkład 16:02, 30 maj 2008 (CEST)

Oj, czepiasz się. Jak nie wiedzą co to TFU to właśnie ta ciekawostka ma ich "dowiedzieć". Taka jest ich rola. Vol-Thrane

Standardowy błąd - Starkiller to nie jest imię lub nazwisko, tylko pseudonim. Dopóki nie będziemy znali prawdziwego imienia, dopóty nie umieszczamy Starkillera w ciekawostkach. A jak już będziemy znali, to i tak trzeba będzie sporo poczekać, bo chyba nie chcemy zaspoilerować wszystkim od razu na stronie głównej? signstraznik.png Sky Dyskusja  07:45, 9 cze 2008 (CEST)

... w komiksie Dzieci Mocy można zobaczyć rodziców Mace'a Windu, chociaż z powieści Punkt przełomu wiadomo, że w momencie zabrania na szkolenie był on już sierotą?

Drobny błąd. W komiksie nie można zobaczyć rodziców Windu, a jedynie wiadomość jaką mu przesłali, chociaż mieli zakaz kontaktowania się z nim.--Mariobaryla 19:56, 24 wrz 2008 (CEST)

Tu są jego rodzice [obrazek] Mini Dyskusja 20:00, 24 wrz 2008 (CEST)
Zwracam honor nie zauważyłem ;]

...Grobowiec Nagi Sadowa znajduje się na planecie Korriban w Dolinie Mrocznych Lordów?

...Tahiri Veila ma w sobie tożsamość wojowniczki Yuuzhan Vongów Riiny Kwaad?

Trochę dziwna sprawa z tą ciekawostką, bo przecież nie ma sensu robić oddzielnego artykułu o Kwaad, skoro jest częścią osobowości Tahiri. Nawet na Wookiee nie zrobili czegoś takiego, a przecież są znani z rozdrabniania się. W związku z tym mam dwie propozycje: albo zrobić z Riiny Kwaad przekierowanie do Tahiri, albo w ogóle nie linkować tego imienia. W obu wypadkach ciekawostka byłaby ok. Co o tym myślicie? Tiglatpilesar 20:29, 30 paź 2008 (CET)

...zarówno w filmie jak i w serialu The Clone Wars, na ramieniu Obi-Wana Kenobiego widnieje symbol Ery Dziedzictwa?

Z tego co ja wiem to ten symbol jest też jednym z symboli Zakonu Jedi. Mini Dyskusja 23:51, 16 lis 2008 (CET)

...ze wszystkich epizodów najwięcej zarobiła Nowa nadzieja ($460,998,007), która znajduje się na trzecim miejscu w box office?

Uła, tyle błędów w jednej ciekawostce! Po pierwsze rzeczony Box Office dotyczy tylko USA, po drugie gdyby dotyczył tylko USA prawidłową liczbą byłaby sumka $1,278,898,700 (źródło) co dawałoby SW drugie miejsce (ta lista reprezentuje rzeczywiste wpływy z biletów, biorąc pod uwagę inflację, co udowadnia z kolei to źródło). Po trzecie, jeśli już nie chcemy patrzeć tylko na Amerykę, to najwięcej pieniędzy zarobiło Mroczne widmo - przy czym dane typu All Time World są bardzo niewiarygodne, gdyż nikt nigdy nie policzył realnych zysków danego filmu na podstawie zmiany inflacji. Tym samym, jeśli mamy zachować tą ciekawostkę i tym samym nikogo nie oszukiwać, powinniśmy napisać tak:

...w USA ze wszystkich epizodów najwięcej zarobiła Nowa nadzieja ($1,278,898,700), która znajduje się na drugim miejscu amerykańskiej listy najbardziej dochodowych filmów wszechczasów? --Jedi Nadiru Radena 11:25, 29 maj 2009 (CEST)

Poprawione, dzięki wielkie że zauważyłeś :) signstraznik.png Sky Dyskusja  14:11, 29 maj 2009 (CEST)

Kasowanko?

Proponowałbym usunięcie tego forum, bo jest ono od dawna nieaktualne, a dyskusje o ciekawostkach i tak są prowadzone w dyskusji szablonu "Czywiesz". Theed 21:14, 20 lis 2011 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!