HAVw A6 Juggernaut/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: poszerzyć, podzielić na sekcje.

Ten artykuł dotyczy pojazdu. Zobacz też: inne znaczenia słowa Juggernaut.
HAVw A6 Juggernaut
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards
Rodzaj: Pojazd transportowo-szturmowy
Specyfikacja techniczna
Długość: 49 m
Wysokość: 30 m
Prędkość w atmosferze: 160 km/h
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 12 pilotów, 8 strzelców
Pasażerowie: 50 - 300
Ładowność: 30 t
Przynależność:HAVw A6 Juggernaut (w skrócie Juggernaut) to maszyna transportowa i bezpośredniego wsparcia Wielkiej Armii Republiki i późniejszego Imperium. Oprócz żołnierzy Juggernaut mógł przewozić jeszcze łaziki AT-RT, ścigacze BARC i inne tego typu pojazdy. Był mało zwrotny z powodu masywnego pancerza i dlatego został wyposażony w dwie kabiny. Dzięki temu pojazd mógł szybko się wycofać z pola bitwy i potrafił stworzyć skuteczną zaporę ogniową.

Historia

Od początku wojen klonów Juggernaut wykazywał dużą skuteczność w walce. Podczas bitwy o Felucię jeden pojazd i kilka AT-TE pod dowództwem Ahsoki Tano skutecznie opierały ataki Separatystów. Pomimo tego, że po kilku godzinach walki machiny zostały zniszczone, załodze nic się nie stało, ponieważ zostali zabrani z miejsca bitwy kanonierkami. Kluczową rolę Juggernauty odegrały w bitwie o Kashyyyk w 19 BBY, gdy pokonywały oddziały wroga. Na Nowym Plymptonie, w tym samym roku, służyły klonom do ochrony konwojów z zaopatrzeniem. Po rozkazie 66 HAVw A6 został zastąpiony innymi modelami.

Źródła