HAVw A6 Juggernaut/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: poszerzyć, podzielić na sekcje.

Ten artykuł dotyczy pojazdu. Zobacz też: inne znaczenia słowa Juggernaut.
Juggernaut.jpg
HAVw A6 Juggernaut
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards
Rodzaj: Pojazd transportowo-szturmowy
Specyfikacja techniczna
Długość: 49 m
Wysokość: 30 m
Prędkość w atmosferze: 160 km/h
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 12 pilotów, 8 strzelców
Pasażerowie: 50 - 300
Ładowność: 30 t
Przynależność:HAVw A6 Juggernaut (w skrócie Juggernaut) to maszyna transportowa i bezpośredniego wsparcia Wielkiej Armii Republiki i późniejszego Imperium. Oprócz żołnierzy Juggernaut mógł przewozić jeszcze łaziki AT-RT, ścigacze BARC i inne tego typu pojazdy. Był mało zwrotny z powodu masywnego pancerza i dlatego został wyposażony w dwie kabiny. Dzięki temu pojazd mógł szybko się wycofać z pola bitwy i potrafił stworzyć skuteczną zaporę ogniową.

Historia

Od początku wojen klonów Juggernaut wykazywał dużą skuteczność w walce. Podczas bitwy o Felucię jeden pojazd i kilka AT-TE pod dowództwem Ahsoki Tano skutecznie opierały ataki Separatystów. Pomimo tego, że po kilku godzinach walki machiny zostały zniszczone, załodze nic się nie stało, ponieważ zostali zabrani z miejsca bitwy kanonierkami. Kluczową rolę Juggernauty odegrały w bitwie o Kashyyyk w 19 BBY, gdy pokonywały oddziały wroga. Na Nowym Plymptonie, w tym samym roku, służyły klonom do ochrony konwojów z zaopatrzeniem. Po rozkazie 66 HAVw A6 został zastąpiony innymi modelami.

Źródła