Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Holokron Adasa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Holokron Adasa to starożytny holokron skonstruowany około 28000 BBY przez króla Korribana - Adasa.

Historia

Około trzy tysiące lat przed powstaniem Republiki[1], Rakatanie najechali Korriban, którym władał Adas. Początkowo próbowali porozumieć się z ponad trzystuletnim władcą planety i jako okaz dobrej woli przekazali mu wiedzę na temat tworzenia urządzenia zwanego holokronem, w którym twórca może umieścić swoją istotę.

Adas istotnie skonstruował swój holokron, co miało miejsce mniej więcej podczas konfliktu z Rakatanami, którzy nie mieli już zamiaru dłużej dogadywać się z Sithem. Po śmierci Adasa, urządzenie przechowywał jego zaufany doradca i zastępca. Później zaś, artefakt przewijał się przez ręce kolejnych sithiańskich władców, aż do momentu, gdy posiadł je Lord Garu. Po jego śmierci, mniej więcej w czasach wielkiej wojny nadprzestrzennej, urządzenie zaginęło na planecie Ashaes Ree.

Odnalazł je dopiero Freedon Nadd, który wykorzystał wiedzę w nim zawartą, aby rządzić Onderonem. Później, holokron wpadł w ręce królowej Amanoi, która przekazała go swojemu uczniowi, Novarowi.[źródło?] W roku 3998 BBY[2], gdy Jedi wyzwolili Onderon spod panowania ciemnej strony, przejęli artefakt i zostawili na planecie Kodai tak, aby nikt już go nie znalazł.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!