Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Jedi Altisiańscy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Jedi Altisiańscy byli odłamem głównego nurtu Zakonu Jedi. Mimo wielu różnic w nauczaniu, Zakon tolerował ich, lecz wiedza o istnieniu odłamu nie była powszechna. W czasie wojen klonów przewodził im mistrz Jedi Djinn Altis.

Historia

W czasie wojen klonów ci Jedi zajmowali się pomocą humanitarną dla tych światów zniszczonych przez działania wojenne, które były zbyt mało ważne strategicznie, aby ich odbudową zajęła się Republika Galaktyczna lub Konfederacja Niezależnych Systemów. W pierwszym roku[1] statek kosmiczny należący do wspólnoty, Wookie Gunner był w trakcie lotu na zdewastowaną Yarillę, gdy odebrał wezwanie o pomoc od agentki Wywiadu Republiki Halleny Davis. Wiadomość została przekazana na krążownik typu Acclamator, Leveler, a część załogi pod przywództwem Djinna Altisa wzięła udział w odbijaniu zakładniczki. Po wykonaniu zadania statek powrócił do swojej pierwotnej misji.

Charakterystyka

Do wspólnoty należeli nie tylko wrażliwi na Moc rycerze Jedi, ale również i całkiem zwyczajni ludzie. Ponadto nie musieli oni wyrzekać się przywiązania i związków. Częste były małżeństwa, a do wspólnoty należały nawet całe rodziny. Kolejną różnicą względem głównego nurtu było to, że mistrzowie mogli jednocześnie brać za padawanów nieograniczoną liczbę uczniów. Ponadto nie czuli się oni w żaden sposób związani z Republiką. Głównym celem Altisiańskich Jedi było niesienie pomocy tym, o których zapomnieli inni, nawet Zakon.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!