Kalevala

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Pochodząca z Kalevali Satine Kryze, z fryzurą ułożoną na Kalevalańską modłę.

Kalevala była jedną z dziewięciu planet krążących wokół gwiazdy znanej jako Mandalora, w układzie o tej samej nazwie. Dominującym krajobrazem nieposiadającej księżyców planety były toksyczne pustkowia.

Historia

Z planety tej pochodziło dwoje żyjących w czasie wojen klonów ważnych mandaloriańskich polityków, Tal Merrik oraz będąca władczynią frakcji Nowych Mandalorian Satine Kryze.

W okresie tym funkcjonował także okręt, Coronet, który to wybudowany został przez Kalevala Spaceworks a więc firmę której nazwa jednoznacznie sugeruje związek z planetą. Na jego pokładzie serwowano także kalevalańskie wino, sama najważniejsza pasażerka, Kryze, często nosiła włosy ułożone właśnie na kalevalańską modłę.

Gdy Satine przebywała na Coruscant, po tym jak w senacie puszczono nagranie z przemową mandaloriańskiego wiceministra Jereca, kanclerz Palpatine poinformował Satine, że tenże wiceminister zginął w przeprowadzonym przez Straż Śmierci ataku bombowym, właśnie na Kalevali.

Ciekawostki

Encyclopedia na oficjalnej stronie podaje jako rodzimy świat Satine Mandalorę, wszystkie inne źródła wspominając o tym, jednoznacznie stwierdzają jednak, że to Kalevala jest jej światem rodzimym.

Źródła