Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Montellian Serat

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Montellian Serat.jpg
Montellian Serat
Lokalizacja: Devaron
Przynależność: Devaronianie


Montellian Serat to miasto położone u podnóży devarońskich Gór Niebieskich.

Historia

Ataki korsarzy

W trakcie wojen klonów w okolicach Devaronu korsarze sprzymierzeni z Separatystami atakowali konwoje Republiki. Działaniami piratów sterowała po cichu Vien'sai'Malloc. Początkowo infiltracją w mieście zajęli się Aayla Secura, Tholme i Mroczna Kobieta. Podając fałszywe tożsamości zamieszkali w rezydencji Vien'sai'Malloc. Dzięki zdobytym przez nich informacjom doszło do interwencji klonów pod dowództwem Jedi: Kita Fisto i T'ra Saa. Udało im się rozbić siły korsarzy i pojmać zdrajczynię.

Maskara Montellian Serat

W trakcie rządów Imperium na planecie wybuchło powstanie przeciwko rządzącym. Do zdławienia Rebelii wysłano Armię Devaronu. Jej dowódcą był Kardue'sai'Malloc. W końcu Armia osaczyła Rebeliantów Montellian Serat. Powstańcy liczyli, że władze nie zdecydują się zniszczyć zabytku. Po całonocnym ostrzale artyleryjskim poddała się cała załoga. Krótko po południu Kardue'sai'Malloc otrzymał nowe rozkazy. Miał dokończyć destrukcji miasta i pozbyć się jeńców. Devaronianin nie odważył się sprzeciwić przełożonym. Wczesnym popołudniem ustawił swych żołnierzy w półkole i nakazał otworzyć ogień. W ciągu niespełna pięciu minut życie straciło siedemset osób obojga płci, a cała wina spadła na dowodzącego akcją kapitana.

W 19 ABY doszło do egzekucji Kardue'sai'Malloca na zlokalizowanym w ruinach miasta Polu Sądu. Devaronianin został rzucony na pożarcie drapieżnym quarrom.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!