Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Nok Derrick

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
NokDerrick.jpg
Nok Derrick
Data i miejsce śmierci: 1 BBY
Miejsce pochodzenia: Tatooine
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Nok Derrick był mieszkańcem planety Tatooine nieznanej rasy. Zginął w 1 BBY zabity przez Greedo.

Biografia

Śmierć

Greedo! Czekaj! Czy nie możemy tego przedyskutować...
— Nok Derrick do Greedo[1]

W 1 BBY Nok Derrick przebywał na Tatooine w Mos Eisley, a mieszkał w budzie na Terk Street w sektorze 8D. Dowiedział się, że Temo Dionisio posiada informacje na temat Sojuszu Rebeliantów, za które służby Imperium chętnie zapłacą. Derrick był widziany w kantynie Chalmuna jak rozmawiał z Dionisio i jeszcze jedną osobą. Prawdopodobnie to wtedy Nok porwał polityka.

Na trop prowadzący do Temo Dionisio wpadł Greedo wynajęty przez Nimę Maas. Rodianin zaczaił się na porywacza pod często odwiedzanym przez niego lokalem hazardowym i ruszył w ślad za nim kiedy Nok wyszedł. Derrick zauważył jednak śledzącego go Greedo, zaczaił się w zaułku, powalił łowcę nagród ciosem w głowę i okradł z blastera i kredytów.

Wieczorem gdy Derrick przesłuchiwał Temo Dionisia na Terk Street, do jego budy wpadł z chęcią zemsty Greedo. Łowca nagród obalił Noka rzutem termodetonatorem w twarz, odebrał mu swoje kredyty i razem z porwanym politykiem wybiegł z budynku. Zaraz potem nastąpił wybuch detonatora, w którym zginął Derrick.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!