Pilf Mukmuk

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Pilf Mukmuk
Miejsce pochodzenia: Florrum[1]
Rasa: Kowakiańska małpojaszczurka
Kolor włosów: Zielone
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Czerwona
Przynależność: Gang Ohnaki
Pilf Mukmuk to kowakiańska małpojaszczurka należąca do Hondo Ohnaki.

Biografia

W nieokreślonym czasie wojen klonów gang Ohnaki wyruszył na Vanqor. Tam piraci złupili wrak statku hrabiego Dooku. Gdy grabież dobiegała końca pojawił się właściciel zniszczonego żaglowca. Hondo zaproponował Sithowi pomoc w dotarciu do cywilizacji. Dooku przyjął jego ofertę. Podczas lotu na Florrum, Pilf ukradł Dooku jego miecz oraz miecz Skywalkera. Po wylądowaniu na Florrum piraci poinformowali Dooku, że jest ich więźniem. Następnie zawiadomili Republikę o możliwości wykupu więźnia.

Kanclerz Palpatine przyjął ofertę, przez co wkrótce na Florrum pojawili się Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker. Na spotkaniu powitalnym młody Jedi zobaczył swój miecz, którym bawił się Pilf. Za pomocą Mocy wyrwał go z rąk złodziejaszka. Wtedy cała banda piratów wycelowała w niego swoją broń. Mukmuk podszedł do Jedi i zabrał swoją zabawkę. Wkrótce Hondo nakazał wyprawić biesiadę dla nowych gości. Podczas zabawy herszt nakazał uśpienie Jedi. Jednak wszystkie próby spełzły na niczym. W końcu Pilf wziął to zadanie na siebie. Dodawał środki nasenne do każdego możliwego posiłku, lecz bezskutecznie. Zrzucił nawet żyrandol na wysłanników Republiki, a gdy ci uniknęli i tej pułapki, Mukmuk wsypał cały worek środka nasennego do wentylacji, dzięki czemu uśpił Jedi oraz całą gospodę.

Wkrótce Jedi zostali więźniami. Po jakimś czasie spróbowali uciec, co zauważył Pilf. Mukmuk poinformował piratów o tym wydarzeniu, przez co zbiegowie wrócili do swoich cel. Nie minęło dużo czasu, a Jedi ponownie zdołali zbiec. Udało im się wziąć Hondo jako zakładnika, lecz gdy Dooku uciekł, wszyscy rozeszli się w pokoju.

Przypisy

Źródła