Gang Ohnaki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Wojny Klonów sezon 5.

Gang Ohnaki
Twórca/Twórcy Hondo Ohnaka
Przywódca/Przywódcy Hondo Ohnaka
Wybitni członkowie
Kwatera główna Baza piratów na Florrum
Lokacja/Lokacje
Data założenia Przed 22 BBYGang Ohnaki to grupa piratów, która miała swoją siedzibę na planecie Florrum. W całości składał się z weequayskich piratów i droidów. Okres największej aktywność szajki przypadał na wojny klonów.

Historia

Nagroda za Jedi i Dooku

Część członków gangu.

Kiedy Anakin Skywalker poszukujący hrabiego Dooku zaginął Obi-Wan Kenobi poleciał szukać swego kompana na jednej z fregat wroga. Po uwolnieniu Skywalkera z celi, obaj Jedi udali się na poszukiwania Dooku. Spotkali go na mostku okrętu lecz ten im uciekł. Towarzysze ruszyli za nim w pogoń. Uciekł jednak swym statkiem, przez co Jedi ponownie musieli go ścigać. Statki Dooku jak i Jedi zostały uszkodzone i musiały wylądować na planecie Vanqor. Po zastawieniu pułapki na Jedi, Dooku został pojmany gang Hondo Ohnaki. Sith został zabrany przez Weequayów na Florrum. Po przybyciu na planetę Hondo myślał, że Dooku to Jedi lecz się mylił, a chwilę później gdybał na temat nagrody za hrabiego. W końcu Jedi uwolnili się po wielu problemach z jaskini i kontynuowali pościg za Dooku, by sprawdzić prawdziwość informacji o pojmaniu hrabiego. Jedi udali się do Ohnaki na Florrum.

Gang na ścigaczach.

Po krótkiej rozmowie, w której Ohnaka tak wyolbrzymiał pojmanie hrabiego, Jedi chcieli zobaczyć wroga na własne oczy. Kenobi i Skywalker poinformowali Kanclerza o wizycie na Florrum. Następnie zostali zaproszeni na ucztę. Widząc kolejną okazję zysku Ohnaka kazał na biesiadzie podać Jedi alkohol zaprawiony środkiem nasennym. Jedi wyczuli podstęp i podmienili Mocą kubki ze swymi sąsiadami. Trunek był na tyle mocny że powalił obu rycerzy.

Następnego dnia Jedi obudzili się w celi spętani wraz z Dooku. Jak Obi-Wan i Anakin wywnioskowali chytry Ohnaka właśnie potroił stawkę, którą Republika ma zapłacić za oddanie całej trójki. Tymczasem Hondo opowiadał Turkowi Falso o tym jak zdobędą mnóstwo zapłaty i o historii jego matki. Turk upominał się o swoją część lecz Hondo uciął rozmowę mówiąc, by Falso się o to na razie nie martwił. Ohnaka kazał Turkowi, by ten wyleciał na spotkanie wysłańcom Republiki na spotkanie i odebrał nagrodę. Falso chciał sam zgarnąć okup i oszukać Ohnakę. Kiedy statek z senatorem Kharrusem i ambasadorem Binksem wleciał w atmosferę planety dostał się pod ostrzał statku Barba Mentira. Został zestrzelony, a Kharrus zginął. Tymczasem dotąd zaciekli wrogowie musieli sobie pomagać w ucieczce. Dooku i Jedi planowali ucieczkę. Najpierw próbował Dooku. Użył leżącego w pobliżu noża i za jego pomocą otworzył zamek. Kiedy statek z Binksem rozbił się okazało się, że Kharrus zginął. Ekipa Falsy ruszyła, by odebrać nagrodę i zabić członków załogi.

Dooku zabija Turka Falso.

Tymczasem Weequayowie udaremnili ucieczkę Kenobiego, Skywalkera i Dooku. Ohnaka rozmyślał co zrobić z uciekinierami. Nie chciał ich zabijać, bo stwierdził, że wtedy nie dostanie okupu. Mówił im również, by nie próbowali kolejny raz uciekać. Jednak pomimo ostrzeżeń więźniowie znów podjęli próbę ucieczki. Kiedy Anakin, Obi-Wan i Dooku próbowali przeskoczyć mur zostali złapani przez Ohnakę, kilka metrów od wolności. Kiedy Ohnaka uwięził Jedi spytał Falso jak przyprawa. Ten skłamał, że Republika przysłała cała armię, wybiła jego przyjaciół. Prosił o zezwolenie na użycie czołgów przeciw Republice. Ohnaka zgodził się. W tym samym czasie klony i Jar Jar szli wzdłuż linii energetycznej do bazy piratów. Jedi na rozkaz Ohnaki zostali zaprowadzeni przed jego oblicze, a następnie przypięci do energetycznych więzów, za pomocą których byli torturowani.

Gang Hondo Ohnaki na Felucji.

Podczas gdy Kenobi i Skywalker byli poddawani mękom, Jar Jar negocjował z piratami.Binks zgodził się na pójście z piratami do Jedi, a tak naprawdę na kolejnego zakładnika. Jednak znowu niezdarność Gunganina dała pozytywne efekty. Kiedy Binks wsiadał do czołgu upadł na jego kierowcę i przesunął czołg i zniszczył linię zasilającą bazę piratów. Zasilanie padło, co miało wiele skutków. Anakin i Obi-Wan przestali być torturowani, złapali swe miecze świetlne i pojmali Ohnakę, Dooku uwolnił się z celi, zabił kilku Weequayów i uciekł. Tymczasem wysłani przez Falso piraci na czołgach zostali pojmani przez Binksa i klony. Ohnaka został pojmany przez Jedi, którzy prowadzili go aż do Twilighta. Na statek wsiedli również klony i senator Binks. Następnie Jedi odlecieli z planety zostawiając Weequayów.

Farmerzy na Felucji

Hondo walczy na Felucji.

Nieco później gang wyruszył na Felucję, by odebrać tamtejszym farmerom ich zbiory nysillinu. Wtedy nieoczekiwanie zjawili się piraci. Łowcy nagród natychmiast zastąpili im drogę co poskutkowało przybyciem przywódcy piratów Hondo Ohnaki. Weequay spróbował najpierw przekupić łowców, by ci nie stali mu na drodze w odbiorze farmerom ich zbiorów lecz najemnicy pozostali nieugięci. Hondo zagroził swoim przeciwnikom, po czym odjechał. Na drodze piratów stanęli jednak łowcy nagród pod przywództwem Sugi oraz trójka Jedi, Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano.

Biorąc pod uwagę nietypowych przeciwników, Hondo tymczasowo wycofał swój gang. Wkrótce jednak doszło do bitwy. W pewnej chwili Ohnaka znalazł się w niebezpieczeństwie Gwarm zarządził wycofanie do przywódcy. Weequay kazał im jednak odwrót. Gang uciekł i bitwa została wygrana przez Felucjan i ich obrońców.

Ukrycie łowców nagród

Po zamachu na statku Endurance Boba Fett, Castas i Aurra Sing wylądowali na Florrum. Na spotkanie z nimi wyszedł Ohnaka. Aurra przedstawiła mu Bobę i Castasa. Po zakończeniu powitania, pirat zaproponował omówienie interesów przy napitku. Po wejściu do środka, Sing i Hondo rozpoczęli rozmowę, a Castas udał się do stacjonarnego komunikatora. Aurra podsłuchała jego rozmowę i gdy dowiedziała się, że jej były towarzysz chce ją zdradzić, zabija go. Śmierć Castasa nie uczyniła wielkiego zamieszania w kantynie, przez co goście urzędowali dalej.

Hondo odmówił pomocy Aurrze lecz powiedział, że nie będzie jej przeszkadzał. Nagle Bossk poinformował Sing, że na Florrum pojawił się statek Jedi. Łowcy udali się do baru, a Ohnaka przywitać nowych gości. Gdy Jedi opuścili swój statek Hondo powiedział im, że ich przeciwnicy czekają w barze, lecz on nie ma pojęcia co dla nich szykują. Zaznacza też, że poinformował ich o tym tylko dlatego, żeby nie zostać wziętym za wspólnika łowców.

Jedi przybyli do baru. Aurra nie była zadowolona, że zobaczyła Plo Koona zamiast Mace'a Windu. Gdy Jedi siadł od tyłu zaszedł go Boba i wycelował w niego blaster. Sing skontaktowała się z Bosskiem i powiedziała mu, by na jej rozkaz zabił zakładników. Wtedy pojawiła się Ahsoka i zniszczyła komunikator łowczyni. Trwała nerwowa atmosfera, ale w końcu łowcy, dzięki podstępowi, uciekli. Gdy Fett spróbował opuścić pomieszczenie, Koon złapał go za pomocą Mocy.

Ahsoka tymczasem podążyła za Aurrą. Po jakimś czasie skontaktował się z nią mistrz Plo, który dzięki pomocy Hondo namówił Bobę do ujawnienia miejsca pobytu zakładników. Tano zmieniła kierunek podróży na wskazane współrzędne. Gdy przybyła na wyznaczone miejsce rozbroiła Bosska i uwolniła zakładników.

Wtedy przybyła Aurra i uciekła do wnętrza Slave I. Ahsoka jednak nie dała jej uciec i gdy tylko statek uniósł się nad powierzchnię, Tano odcięła mu jeden silnik i zniszczyła iluminator, tym samym doprowadzając do katastrofy statku. Łowcy nagród zostali aresztowani i przywiezieni na Coruscant, gdzie przejął ich Mace Windu.

Źródła