Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Castas

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Castas.jpg
Castas
Data i miejsce śmierci: 21 BBY, Florrum
Rasa: Klatooinianin
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Brązowa
Profesja: Łowca nagród
Castas był klatooinianińskim łowcą nagród żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki.

Biografia

Castas razem z Aurrą Sing, Bosskiem i Bobą Fettem przygotował spisek, dzięki któremu młody Fett mógł zabić Mace'a Windu. Zamachy przeprowadzone przez chłopaka nie powiodły się jednak, przez co grupa łowców zabrała kilku oficerów Republiki za zakładników oraz zastawiła pułapkę na Jedi w ruinie niszczyciela, Endurance.

Gdy ich pułapka poskutkowała, w miejsce spoczynku okrętu przybyli Jedi, łowcy rozkoszowali się widokiem wybuchającej podłożonej wcześniej bomby. Jednak młodemu Fettowi widok eksplozji nie wystarczał. Boba chciał mieć dowód, że Windu nie żyje. Castas od początku był przeciwny zapuszczaniu się do wnętrza wraku lecz uległ grupie.

Gdy jednak łowcy weszli do resztek statku, Castas ponownie zaczął narzekać. Nie uspokajały go nawet zapewnienia o wysokiej zapłacie od hrabiego Dooku. W końcu głos łowcy zdecydował, a jego towarzysze postanowili opuścić wrak.

Okazało się wtedy, że któryś z Jedi ocalał, gdyż został uruchomiony jeden z ich myśliwców. Łowcy natychmiast zaczęli pościg za zbiegiem lecz mimo to nie dogonili go, a sam myśliwiec wszedł w nadprzestrzeń.[1]

Łowcy postanowili, że wykorzystają zakładników do sprowokowania kontaktu z Windu. Castas jednak nie chciał dłużej angażować się w tą sprawę i powiedział, że rezygnuje. Sing odparła mu, że wybrał sobie dobrą chwilę, bo właśnie wybierają się na Florrum, gdzie będzie mógł wysiąść.

Po wylądowaniu na powierzchni planety i po przywitaniu przez Hondo Ohnakę, Castas skontaktował się z Fong Do i opowiedział mu o swoich przygodach i o problemach, których nabawił się przebywając w towarzystwie Sing. Powiedział też, że ma dla niego informacje, które dla niektórych osób mogłyby być cenne. Castas nie wiedział jednak, że jest podsłuchiwany przez Aurrę. Gdy ta go zawołała, Castas odwrócił się do niej i od razu padł martwy od strzału w głowę.[2]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!