Twilight

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Twilight
Podstawowe dane
Producent: Corellian Engineering Corporation
Model: G9 Rigger
Rodzaj: Frachtowiec
Specyfikacja techniczna
Długość: 34,1 m
Wysokość: 15,73 m
Szerokość: 16,97 m
Silniki: 3 silniki jonowe
Prędkość w atmosferze: 700 km/h (przed modyfikacją)
Hipernapęd: Klasy 3 (przed modyfikacją)
Uzbrojenie:
Różne
Załoga:
Pasażerowie: 6
Ładowność: 70 ton
Właściciele:Twilight (Zmierzch) był lekkim frachtowcem typu G9 Rigger, który początkowo należał on do Hutta, Ziro Desilijica Tiure'a, a następnie do Anakina Skywalekra.

Historia

Wojny klonów

Twilight rozbity na Tatooine.

W nieokreślonym czasie wojen klonów, zniszczony statek znaleźli na Teth Anakin Skywalker i jego padawanka, Ahsoka Tano, w trakcie bitwy z Separatystami w pobliżu klasztoru Zakonu B'omarr. Jedi ukradli statek, gdyż desperacko poszukiwali możliwości przetransportowania Hutta Rotty na Tatooine. Udało im się dotrzeć w połowie sprawną maszyną do celu, ale rozbili go podczas awaryjnego lądowania na planecie. Później statek padł łupem Jawów.

Po jakimś czasie Anakin odzyskał frachtowiec, a następie używał go między innymi do poszukiwania floty Plo Koona, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach i podczas poszukiwań R2-D2. Twilight wziął również udział w bitwie o mgławicę Kaliidę.

Frachtowiec został zniszczony podczas desperackiej próby odbicia księżnej Satine Kryze z rąk Maula, przez Obi-Wana Kenobiegio, który pożyczył statek od Anakina.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.