Seti Ashgad

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Seti Ashgad
Data i miejsce narodzin: 70 BBY
Data i miejsce śmierci: 13 ABY
Miejsce pochodzenia: Nam Chorios
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Przynależność:
Seti Ashgad był inżynierem żyjącym w w czasach Starej Republiki. Pracował dla Incom Corporation i współtworzył m. in. silniki z hipernapędem oraz myśliwce Z-95 Headhunter.

Historia

Jako wybitny inżynier, w czasie wojen klonów wybrany został na senatora. Stanowił realne zagrożenie dla Palpatine'a, dlatego został potajemnie zesłany na Nam Chorios, gdzie miała czekać go śmierć i zapomnienie.

Pomimo przeciwności losu, zdołał przeżyć, a nawet przejąć władzę nad planetą i zawrzeć porozumienie z Loronar Corporation. Zapewnił sobie stałe dostawy elektroniki i innego sprzętu niezbędnego do życia. Pod pretekstem zapewnienia mieszkańcom planety godnego życia doprowadził do spotkania z przywódczynią Nowej Republiki, Leią Organą Solo. Potem uprowadził ją, a całą towarzyszącą jej eskortę zabił rozsiewając Posiew Śmierci. Zginął podczas próby opuszczenia planety. Nie przeżył spotkania z igłami - myśliwcami, które sam zaprojektował, a którymi kierowały żywe kryształy, tsile.

Seti Ashgad.

Ciekawostki

  • Ze względu na swój młody wygląd długo przypuszczano, że był on synem Seti'ego Ashgada, któremu ojciec nadał to samo imię.
  • Długie życie zawdzięczał Dzymowi, który przekazywał mu energię życiową innych istot, a jednocześnie zatruwał i zniewalał jego umysł.

Źródła