Stacja kosmiczna Trenchant

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Stacja kosmiczna Trenchant była obiektem należącym do Konfederacji Niezależnych Systemów zlokalizowanym w sektorze Trax na Środkowych Rubieżach.

W roku 21 BBY hrabia Dooku zorganizował na jej pokładzie test, który miał na celu wyłonienie nowego przywódcy armii Separatystów. Udział w nim wzięli Asajj Ventress, Durge oraz Grievous. Mroczna Jedi oraz łowca nagród zostali poinformowani wcześniej przez Dooku o tajemniczej osobie obecnej na stacji. Skutkowało to poszukiwaniami z różnych części obiektu. W tym samym czasie Grievous polował na pozostałą dwójkę. Do spotkania potencjalnych przywódców armii Konfederacji doszło w pomieszczeniu wypełnionym trofeami. Wywiązała się walka, z której zwycięsko wyszedł cyborg. Po jej zakończeniu zwycięzca spotkał się z Dooku, a wtedy ten oficjalnie powierzył mu nowe stanowisko.

Poza światem Gwiezdnych wojen

W komiksie Rogue's Gallery stacja kosmiczna jest zlokalizowana na Zewnętrznych Rubieżach, jednakże późniejsze wydanie The Essential Atlas Online Companion zmieniło jej położenie na sektor Trax na Środkowych Rubieżach.

Źródła