Rogue's Gallery

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Rogue's Gallery
Scenariusz: Haden Blackman
Ilustracje: Bracia Fillbach
Kolory: Sigmund Torre
Litery: Michael David Thomas
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
2 marca 2005
Typ publikacji: One-shot
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 21 BBY


Rogue's Gallery to 29-stronicowy komiks, który w USA ukazał się dzięki nakładowi wydawnictwa Dark Horse Comics w dniu 2 marca 2005 roku. Został opublikowany w wydaniu zbiorczym Clone Wars Adventures 3.

Streszczenie

W niezidentyfikowanym obszarze Zewnętrznych Rubieży, Asajj Ventress przeszukuje korytarze stacji kosmicznej. Dathomiranka informuje przez komunikator swojego mistrza, hrabiego Dooku iż nie wyczuwa niczyjej obecności. Mężczyzna odpowiada jej, by kontynuowała poszukiwania na kolejnym poziomie, gdyż jest pewien obecności innej osoby. Uczennica przyjmuje rozkaz, po czym wchodzi do pomieszczenia, którym okazuje się być pokój trofeów. Przemierzając salę, mroczna Jedi nawiązuje połączenie z Durge'em pytając o jego lokalizację, gdyż on również prowadzi poszukiwania na obiekcie. Łowca nagród informuje ją iż znajduje się po przeciwnej stronie pomieszczenia z trofeami. Dodaje też, że jeśli jest tu jakiś przeciwnik, odetną mu drogę ucieczki.

Nieoczekiwanie Gen'Dai zostaje zaatakowany przy użyciu elektropałki, w wyniku czego zostaje oszołomiony. Napastnik nazywa Durge'a żałosnym, po czym wyprowadza serię potężnych ciosów, które swoją siłą przerzucają go na drugi koniec pomieszczenia. Do pobitego łowcy podchodzi Ventress i pyta kim jest agresor, gdy ten nie potrafi jej odpowiedzieć, kobieta rusza do walki. Wyskakuje pod sufit, na zawieszone tam trofea, po czym rozgląda się za przeciwnikiem gdy zostaje zaatakowana w ten sam sposób co Durge. Zamroczona, spada ze zdobyczy, lecz w powietrzu łapie ją jej towarzysz, który zdążył już odzyskać siły. Towarzysze ponownie zaczynają się zastanawiać kim jest tajemnicza osobistość, gdy agresor objawia się przed nimi. Okazuje się być on cyborgiem.

Rozpoczyna się pojedynek. Łowca nagród atakuje przeciwnika przy pomocy kul, które obwiązują mu się na szyi i uwalniają ładunek elektryczny, lecz to nie robi na nim wrażenia. W tym samym momencie Ventress tnie mieczami świetlnymi po plecach cyborga, lecz pancerz, który go chroni nie ulega jej broni. Kolejny cios należy do Durge'a, który chwilowo dekoncentruje napastnika. Zaraz po dojściu do siebie aktywuje on dwa miecze świetlne ukryte do tej pory w pancerzu, za pomocą których przebija klatkę piersiową łowcy, a następnie odcina mu głowę. Gdy Asajj widzi porażkę towarzysza jej ofensywa przybiera podwójną siłę. Kobieta chce znać imię cyborga, lecz ten odpowiada tylko, iż jest przyszłością. Następnie zaczyna dusić mroczną Jedi doprowadzając ją do utraty przytomności.

Jakiś czas później, w innym pomieszczeniu na statku hrabia Dooku zwraca się do pogromcy Ventress i Durge'a mówiąc, iż nie wierzył w jego zwycięstwo. Cyborg odpowiada mu, że inny wynik potyczki nie był przez niego rozważany, po czym pyta co zrobić z pokonanymi. Przywódca Konfederacji Niezależnych Systemów rozkazuje mu umieścić ich w zbiornikach z bactą, by mogli odzyskać siły. Następnie hrabia zostaje zapytany czy wynik testu go satysfakcjonuje, na co ten odpowiada iż jest pod wrażeniem, po czym mianuje Grievousa generałem armii Separatystów. Na sam koniec podkreśla też, iż mimo otrzymanej władzy, cyborg wciąż podlega jego osobie.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 2 marca USA --- Dark Horse Comics 29 stron Druk (miękka) --- USD

Linki zewnętrzne