Sullustanie/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Sullustanie
Planeta macierzysta: Sullust
Wzrost: 1 - 1,8 m
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry:
  • Bladoczerwona
  • Bladobrązowa
  • Bladoniebieska
  • Szara
Cechy charakterystyczne: Obwisłe policzki
Zdolności:
  • Silnie rozwinięte zmysły wzroku i słuchu
  • Bardzo dobra orientacja w terenie




Sullustanie byli rasą humanoidalnych istot pochodzących z wulkanicznej planety Sullust.

Cechami charakterystycznymi Sullustan były obwisłe policzki, wielkie czarne oczy i duże uszy. Był to efekt ich ewolucyjnego przystosowywania się do życia w bardzo trudnym klimacie planety Sullust. Ponadto mieli oni doskonałą orientację w terenie. Mówiło się wręcz, że nie umieli się zgubić. Były to istoty bardzo odważne, pracowite i ciekawskie.

Historia

Jako że ojczysta planeta Sullustan była wulkaniczna, a w związku z tym klimat na niej był bardzo ciężki i atmosfera ledwo nadawała się do oddychania, zmuszeni oni byli zamieszkać w jaskiniach. Z czasem skonstruowali gigantyczne podziemne miasta, które szybko stały się bardzo interesującym turystycznym obiektem. Jednym z najważniejszych było miasto Piringiisi. Część populacji zamiast zamieszkać w podziemiach, wyemigrowała na księżyc Sulon i tam się osiedliła.

Firma SoroSuub Corporation również była elementem, który wywarł wielki wpływ na historię Sullustan. Jej siedziba znajdowała się właśnie na Sulluscie i zatrudniała ona połowę populacji planety. Podczas galaktycznej wojny domowej wielu Sullustan popierało Rebeliantów. Firma SoroSuub zlikwidowała wtedy rząd Sullusty, przejęła kontrolę nad planetą i ogłosiła jej lojalność wobec Imperium. Sullustanie zaczęli się buntować działając na szkodę korporacji. Wtedy to zasłynął Nien Nunb, który ukradł wiele statków SoroSuub.

Ostatecznie w 4 ABY, tuż przed bitwą o Endor, Sullustanie oficjalnie przyłączyli się do Rebelii, a dowodem na to była koncentracja większości sił sojuszu w tym właśnie systemie.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Sullustan.
Zobacz przedstawicieli
rasy Sullustan.