SoroSuub Corporation

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Logo firmy Soro Suub Corporation.

SoroSuub Corporation była rozległą sullustańską korporacją, która zajmowała się ogólnie produkcją w każdej branży: od przetwarzania rud metali, po przemysł spożywczy. Podczas galaktycznej wojny domowej wspierała Imperium Galaktyczne.

Historia

Nieznana jest data założenia firmy SoroSuub, ani jej przeszłość przed trzecim dziesięcioleciem przed bitwą o Yavin. W 32 BBY, była to już gigantyczna korporacja posiadająca wiele podległych jej spółek. Zatrudniała ponad połowę populacji planety Sullust. Zajmowała się głównie produkcją statków kosmicznych, pojazdów naziemnych, broni dowolnego rodzaju, droidów i urządzeń komunikacyjnych. Posiadała jednak również fabryki zajmujące się przemysłem spożywczym i przetwarzaniem rud metali.

Na początku galaktycznej wojny domowej, SoroSuub przejęła całkowitą kontrolę nad Sullust i oficjalnie opowiedziała się po stronie Imperium. Krótko przed bitwą o Endor, władze spółki zdecydowały się jednak na wsparcie Sojuszu Rebeliantów, czego efektem była koncentracja sił Sojuszu przed atakiem na Drugą Gwiazdę Śmierci właśnie w układzie Sullust. Po pokonaniu Imperatora, firma brała udział w tworzeniu Nowej Republiki.

Produkty

Pistolet blasterowy ELG-3A.

Broń

Pojazdy atmosferyczne

Flurry - krążownik typu Quasar Fire.

Statki kosmiczne

Inne

Przypisy

Źródła