Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Szarzy Paladyni

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Szarzy Paladyni to jedna z gałęzi działającego w schyłkowym okresie istnienia Republiki Zakonu Paladynów Teepa, odłamu Zakonu Jedi, uznawana za najbardziej radykalną.

Charakterystyka

Podczas gdy Paladyni Teepa wciąż używali mieczy świetlnych, wspierając się także bronią konwencjonalną, Szarzy Paladyni zupełnie odrzucili oręż Jedi. Posługiwali się oni wszelkiego rodzaju blasterami, wibroostrzami, wirującymi pałkami, czy salizjańskimi spiralami. Ich głównym wyróżnikiem był jednak fakt, że w przeciwieństwie do pozostałych Paladynów, Szary prawie całkowicie odrzucili więź z Mocą. Uważali, że Jedi i Paladyni Teepa są od niej zbyt uzależnieni. Szarzy trenowali sztuki walki, które nie wymagały więzi z Mocą, między innymi Teräs Käsi. Byli też bardziej wojowniczo nastawieni niż pozostałe grupy.

Historia

W roku 19 BBY, w czasie czystki Jedi zarządzonej po wydaniu rozkazu 66 przez Imperatora, Szarzy Paladyni stawiali opór szturmowcom. Nie stracili nadziei na zwycięstwo i nie porzucili dawnego trybu życia. W znacznej mierze przyczynili się do powstania ruchu oporu Whiplash.

Znani Paladyni

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!