Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Tales of the Jedi: The Sith War 2: The Battle of Coruscant

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojsw2.jpg
Tales of the Jedi: The Sith War 2: The Battle of Coruscant
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie USA Dark Horse Comics
19 września 1995
Okładka Hugh Fleming
Liczba zeszytów 2/6
Liczba stron 24
Cena $2,50
Czas akcji 3996 BBY


Tales of the Jedi: The Sith War 2: The Battle of Coruscant to drugi zeszyt serii komiksów The Sith War. Został wydany przez Dark Horse Comics 19 września 1995 roku.

Streszczenie

Kapitan Vanicus zostaje wysłany do zniszczonych stoczni Republiki niedaleko Foerost. W centrum dowodzenia znajduje ukryte nagranie. Po jego odtworzeniu dowiaduje się, że następnym celem Krathów będzie Kemplex Nine. Rozkazuje, więc wysłać tam swe wojska.

Tymczasem na Coruscant ląduje statek z wieloma Jedi na pokładzie. Przybywają by zawiadomić senatorów o wielkim zagrożeniu. Chwilę później w atmosferze pojawiają się myśliwce i okręty wojenne Krathów. Rozpoczyna się bitwa. Przybyli Jedi walczą z przeważającymi siłami Krathów i Mandalorian. Ulic Qel-Droma nakazuje zdobyć centrum dowodzenia. Gdy cel zostaje wykonany sam tam idzie i spotyka swego brata i innych Jedi.

Tymczasem Exar Kun zabiera zwerbowanych Jedi na Yavin 4. Niektórzy z nich wyczuwają ciemną stronę i postanawiają wrócić. Zostają jednak zaatakowani przez wojowników Massassi. Kun uspokaja ich i niszczy na ich oczach holokron Sithów, by pokazać im, że na prawdę jest oddany jasnej stronie. Kryształy z rozbitego artefaktu wbijają się w ciała Jedi napełniając ich esencją ciemnej strony.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!