Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Vagaari/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Przedstawiciel rasy Vagaarich.

Vagaari to rasa rozumnych humanoidów wywodząca się z Nieznanych Regionów galaktyki. Rasa ta posiadaa dwoje ust, każde zaopatrzone w rząd małych zębów. Mieli mahoniowy odcień skóry, fioletowe oczy i niewielkie uszy sterczące z czubka głowy.

Vagaari byli kosmicznymi odpowiednikami koczowników, poruszającymi się przez coraz to nowe terytoria i atakującymi napotykane rasy a następnie zniewalającymi je. Brali i niszczyli co im się żywnie podobało, wiele ras zostało wyeliminowanych z powodu ich niszczycielskiej działalności. Przywódca Vagaarich nosił miano Miskary.

W czasie swej historii Vagaari opanowali sporą przestrzeń w regionie planety Crustai. Ich wpływy sięgnęły aż granic Imperium Chissów. Chissowie obawiali się ich ataków, jednak ich doktryna wojenna zabraniała im ataku prewencyjnego na ich terytorium. Dopiero działania Thrawna związane z przybyciem na terytorium Chissów Outbound Flight usunęły to zagrożenie - wydawało się, że na zawsze.

Vagaari ponownie zostali odkryci w czasie wyprawy mającej odzyskać pozostałości Outbound Flight. Próbowali pozyskać technologię produkcji droidów i przeprowadzić atak na Chissów, jednak ci, dzięki machinacjom arystokry Formbiego oraz wsparciu Luke'a Skywalkera i Mary Jade, wymanewrowali ostatecznie Bearsha i jego Vaagarich, neutralizując w znacznej mierze ich atak i umożliwiając flocie Chissów zniszczenie skoncentrowanych sił najeźdźców.

Źródła