Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Voolvif Monn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Monn.jpg
Voolvif Monn
Miejsce pochodzenia: Uvena Prime
Rasa: Shistavanen
Wzrost: 1,80 m[1]
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Voolvif Monn był Shistavanenem, będącym Mistrzem Jedi. Żył w schyłkowym okresie Republiki Galaktycznej.

Biografia

Wczesne życie

Voolvif urodził się na pustynnej planecie Uvena Prime, w okolicach pasa asteroid Aracha. Jako młode dziecko został osierocony i zmuszony do samotnego życia. Żeby przeżyć, musiał wykształcić w sobie zmysł myśliwego i tropiciela, który pozwolił mu z trudem przeżyć kolejne dni. Któregoś dnia, został odkryty przez Mistrza Jedi Paouisha Rahhdoola[1], który wyczuł drzemiącą w nim Moc i zdecydował się wziąć go na swego ucznia. Monn przeszedł pomyślnie całe szkolenie oraz Próby Jedi, dzięki czemu uzyskał tytuł rycerza Jedi.

Lata osamotnienia odcisnęły spore piętno na charakterze Monna, czyniąc z niego samotnika, unikającego jakichkolwiek spotkań i rozmów. Wziął też sobie głęboko do serca Kodeks Jedi, dlatego kontakt międzyludzkie ograniczył do niezbędnego minimum. Nawet w stosunku do swoich towarzyszy z Zakonu był odległy i nie zawierał prawie żadnych znajomości. Z tego powodu, praktycznie przez większość swego życia, działał w pojedynkę, a przebywając w grupie stał na uboczu i rzadko się wypowiadał. Efektem tego było nadanie mu przez innych miana enigmy, gdyż nikt nie był pewien, co tak naprawdę Monn myśli i czuje.

Wojny klonów

W 22 BBY, Voolvif znalazł się w grupie ratunkowej Jedi, który udała się na Geonosis w celu uwolnienia, pojmanych tam: Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera oraz Padmé Amidali. Jako jeden z niewielu przeżył walkę na arenie Petranaki. Następnie przemieścił się na pustynne stepy Geonosis, gdzie stoczona została bitwa z wojskami nowo powstałej Konfederacji Niezależnych Systemów.

Cztery miesiące po bitwie o Geonosis, Monn był jednym z dowódców wojsk Republiki wysłanych na Muunilinst w celu pojmania przywódców Intergalaktycznego Klanu Bankowego. Dowodził oddziałami, które dostały rozkaz zajęcia stolicy, miasta Harnaidan. Bitwa zakończyła się zwycięstwem Republiki.

W końcowej fazie wojen klonów, Monn wraz z Agenem Kolarem, Aaylą Securą oraz Anakinem Skywalkerem brał udział w bitwie na nieznanej lodowej planecie.

Umiejętności

Voolvif okazał się bardzo zdolnym Jedi, był w stanie tak zapanować nad Mocą, że mógł stworzyć wokół siebie niewielką barierę, chroniącą go przed fizycznymi atakami. Podziw budził też jego umiejętności walki mieczem świetlnym. W ferworze walki, był w stanie obronić się przed jednoczesnym atakiem kilku wrogów. Jako Jedi często wykorzystywał też swoje umiejętności tropiące, które nabył w okresie swej samotności, dzięki czemu nadawał się idealnie do samodzielnych misji zwiadowczych w trudnym terenie.

Ciekawostki

  • Voolvif Monn został stworzony w ramach ankiety zorganizowanej przez Cartoon Network, mającej wyłonić której rasy, z występujących w kantynie, w Nowej nadziei, ma być nowy Jedi mający wystąpić w serialu. Monn wygrał, jednak jego rywale i tak pojawili się potem w serialu.
  • Imię Voolvif Monn prawdopodobnie pochodzi od słowa "Wolfman".
  • Klinga miecza świetlnego należącego do Voolvifa miała zielony kolor.

Przypisy

Źródła