Intergalaktyczny Klan Bankowy/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Intergalaktyczny Klan Bankowy to związek bankowy zajmujący się wspieraniem finansowym różnych planet i organizacji. Znanymi członkami InterGalaktycznego Klanu Bankowego był San Hill, który był jego przywódcą i Darth Plagueis, znany powszechnie jako Hego Demask.

Historia

W ostatnich latach Starej Republiki jego przywódcą był San Hill. Klan ten miał siedzibę na Muunilinst. Klan był w przymierzu z Konfederacją Niezależnych Systemów w czasie wojen klonów. Organizacja ta był jednym z ważniejszych organizacji po stronie Separatystów, ponieważ miał do dyspozycji duże ilości pieniędzy, które przeznaczał na rozbudowę armii Konfederacji. Klan był jedną z niewielu organizacji, które przetrwały czasy Imperium Galaktycznego.

Broń

Dla Separatystów Klan nie tylko był ważny z powodu funduszy, lecz również dla tego że Klan Bankowy miał duże ilości świetnie sprawdzających się na polu bitwy zarówno przeciw piechocie jak i flocie Roboty-Wyrzutnie. Klan miał także dobrze uzbrojoną flotę, którą można zobaczyć podczas bitwy o Coruscant.

Armia

Źródła