Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Świat między światami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nicniewidze.png
Nic nie widzę!

Ten artykuł jest zbyt słabo zilustrowany.


To hasło nie zawiera grafik lub posiada ich zbyt mało. Jeżeli możesz, dodaj odpowiednie obrazki do artykułu aby go zilustrować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi grafik.

Świat między światami był wymiarem, w którym Moc płynęła inaczej niż w normalnej przestrzeni i gdzie można było kontrolować czasoprzestrzeń.

Opis

Świat między światami był przestrzenią, w której czas płynął inaczej niż w znanej galaktyce - teraźniejszość stykała się tam z przeszłością i przyszłością, dzięki czemu przebywająca tam osoba mogła słyszeć głos osób żyjących w różnych epokach historycznych, zarówno przeszłych jak i przyszłych. Ten wymiar umożliwiał także zmianę przeszłych wydarzeń, a zapanowanie nad nim oznaczałoby kontrolowanie całego wszechświata - z tego właśnie powodu Darth Sidious próbował się do niego dostać poprzez świątynię Jedi na Lothalu. Przestrzeń w świecie między światami była czarna, z poprzez niego biegły białe linie, które wyznaczały ścieżki, a wzdłuż nich znajdowały się specjalne ołtarze, w których można było dostrzec przeszłe wydarzenia - to właśnie one umożliwiały zmianę przeszłych wydarzeń, a wystarczyło do tego jedynie wtargnięcie do wnętrza danego ołtarza, tak jak postąpił Ezra Bridger ratując tym samym Ahsokę Tano przed śmiercią na Malachorze w 3 BBY. Użytkownicy ciemnej strony mogli się dostać do świata między światami łącząc się z przebywającą w nim osobą poprzez specjalny rytuał.

Wejście

Świat między światami był mocno powiązany z Władcami Mocy. Przedstawiający ich obraz znajdował się na lothalskiej świątyni Jedi, która jest jedynym znanym przejściem do tego wymiaru, a samo przejście odbywało się właśnie poprzez ten wizerunek, który sprawiał, że wejście do świata między światami mógł otworzyć jedynie użytkownik Mocy. Mianowicie najpierw należało podejść do obrazu Córki i na jej otwartej dłoni oznaczonej okręgiem należało położyć własną - również w tym samym geście - a następnie podziałać na nią Mocą. Wówczas linie na obrazie rozbłyskiwały jasnym światłem, Córka zwracała głowę w kierunku Ojca, a ten opuszczał nieco rękę i wskazywał palcem kierunek. Wtedy wizerunki wilków lothalskich odchodziły kilkanaście metrów dalej we wskazanym kierunku i formowały okręg, który stawał się bramą między wymiarami. Gdy dana osoba już opuściła świat między światami i chciała zamknąć przejście, wówczas należało podejść do Syna i do jego dłoni zaciśniętej w pięść i oznaczonej okręgiem należało przyłożyć swoją własną - również w tym samym geście. Następnie należało podziałać na obraz Mocą. Wtedy linie rozbłyskiwały czerwonawym światłem, Syn zwracał się w kierunku Ojca, wizerunki obu dzieci zaczynały znikać, Ojciec rozszerzał ręce, a następnie je złączał i sam znikał. Wtedy świątynia Jedi się zapadała i zostawał po niej jedynie obrazek wskazujący miejsce, gdzie się znajdowała.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!