Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Golov Nakhym

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Golov Nakhym był przywódcą piratów Hurrim podczas galaktycznej wojny domowej. W 3 ABY zawiązał współpracę z Koalicją Handlu, a później z Sojuszem dla Przywrócenia Republiki.

Piraci mieli za zadanie pomagać Rebeliantom w przejmowaniu imperialnych konwojów, bez zabijania cywilów stanowiących załogi statków. Jednak już podczas pierwszej wspólnej akcji, w systemie Nezni, Golov Nakhym wydał rozkaz niszczenia frachtowców i transportowców stanowiących konwój. Okazało się, że zdradził wcześniej Sojusz Rebeliantów i przeszedł na stronę Imperium.

Ruszyły przygotowania Sojuszu mające na celu zniszczenie piratów. Udało im się zlokalizować główną bazę piratów i podczas bitwy o Bazę Hurrim, połączone wojska Rebeliantów i Koalicji Handlu rozgromiły siły piratów. Nakhym wezwał podczas batalii na pomoc Imperium i próbował uciec na pokład niszczyciela Corrupter. Przybyłe statki imperialne zostały jednak również pokonane, a wahadłowiec Lendros, którym Golov usiłował uciec, unieruchomiony przez Ace'a Azzameena. Samego przywódcę piratów aresztowano i przetransportowano na pokład krążownika Liberty.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!