Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Piraci Hurrim

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Piraci i rebelianci wyruszają na wspólną akcję.

Piraci Hurrim byli jedną z wielu pirackich organizacji działających podczas galaktycznej wojny domowej. Przewodził im Golov Nakhym. Piraci byli częścią Koalicji Handlu.

Historia

Dzieje piratów przed 3 ABY są nieznane. W tym roku, Koalicja Handlu, na czele której stał Dunari rozpoczęła współpracę z Sojuszem Rebeliantów. Piraci tym samym, również zaczęli działać wspólnie z rebeliantami, a ich zadaniem było wspieranie rebelianckich myśliwców podczas ataków na konwoje imperialne.

Pierwsza wspólna akcja zakończyła się jednak bardzo zaskakująco. Piraci i grupa myśliwców Sojuszu miała za zadanie przejąć imperialny konwój w systemie Nezni. Ważne było jednak, aby nie zniszczyć wrogich frachtowców, ani nie mordować ich załóg, gdyż stanowili je cywile, a Rebeliantom zależało na reputacji sprawiedliwych i walczących w słusznej sprawie. Piraci jednak zaraz na początku operacji zaczęli atakowanie imperialnych frachtowców. Zostali bardzo szybko zniszczeni przez myśliwce Rebelii, a współpraca została zerwana.

Okazało się, że piraci przeszli na stronę Imperium. Taka sytuacja była bardzo niewygodna dla Dunariego, który odpowiadał w dużej mierze za ich działania. Gdy Sojusz rozpoczął poszukiwania ukrytej bazy piratów, Dunari angażował się bardzo aktywnie. W końcu, stacja została znaleziona. Stało się to przez przypadek, gdyż kilku pojmanym doradcom Koalicji udało się uciec z kryjówki na pokładzie wahadłowca Merte, a wysiłki Ace'a Azzameena innego pilota Rebelii umożliwiły zgubienie pościgu.

Zobacz główny artykuł: Bitwa o Bazę Hurrim.

Niedługo później Sojusz wysłał grupę zadaniową złożoną z fregaty Jericho, myśliwców X-wing i B-wing oraz kilku innych statków, która miała za zadanie zniszczyć piratów i odzyskać przejęte przez nich dobra. Początkowo bitwa układała się po myśli Rebeliantów. Problemy zaczęły się jednak gdy na miejsce bitwy przyleciał niszczyciel Corrupter. Wsparcie ze strony Imperium zostało jednak po chwili zrównoważone przez pancernik Longshot należący do Dunariego w towarzystwie kilku myśliwców typu CloakShape. Wtedy szala zwycięstwa ponownie przechyliła się na stronę Sojuszu Rebeliantów, a połączone wojska imperialne i pirackie zostały doszczętnie rozgromione. Golov Nakhym został zaś pojmany.

Posiadane pojazdy i stacje

Myśliwiec typu Preybird - sztandarowa jednostka piratów Hurrim.

Charakterystyczną cechą piratów Hurrim były ich pojazdy. Ich głównymi maszynami były myśliwce typu Preybird. Czasami używali jednak również transportowców muuriańskich.

Główną i jedyną znaną bazą piratów była orbitalna Baza Hurrim.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!