Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ione Marcy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ione Marcy.jpg
Ione Marcy
Rasa Nieznana
Kolor włosów Brak
Kolor oczu Żółte
Ione Marcy była kobietą nieznanej rasy mieszkającą na Coruscant podczas wojen klonów. Była dziewczyną zabójcy Nacka Moversa.

Biografia

Kradzież miecza świetlnego Ahsoki Tano

W nieokreślonym czasie wojen klonów, gdy jej chłopak zdobył skradziony przez Bannamu, miecz świetlny Ahsoki Tano, wspólnie z łowczynią nagród Cassie Cryar otruła Moversa, by uzyskać zdobytą przez niego broń.

W niedługim czasie w wyniku śledztwa, trafili do niej Ahsoka Tano i Tera Sinube. W mieszkaniu zastali trupa Nacka oraz przestraszoną Ione. Starszy Jedi zapytał co się stało, Marcy odpowiedziała, że gdy wróciła do domu zauważyła grupę osób uciekającą z jej mieszkania, a na podłodze znalazła ciało chłopaka.

Sinube po wysłuchaniu relacji z ataku wciąż wyczuwał niepokój płynący od kobiety. Mistrz powiedział o tym Ahsoce. Padawanka postanowiła sprawdzić resztę mieszkania. W jednym z pokoi znalazła łowczynię Cryar lecz ta gdy dowiedziała się, że ma do czynienia z Jedi, rozpoczęła ucieczkę.

Tano poinformowała Sinube'a, że zabójczynią Moversa jest kobieta, po czym podążyła śladem Cassie, natomiast Tera został z Ione i kontynuował przesłuchanie. Podzielił się z nią swoimi obserwacjami. Jedi zauważył, że Nack jak każdy Trandoshanin na pewno był silny, więc samotna kobieta nie dała by mu rady. Wtedy zrozumiał, że początkowy niepokój Marcy nie wynikał z morderstwa jej chłopaka lecz dotyczył Cryar ukrytej w sąsiednim pokoju.

Powiedział, że już wie iż Ione wspólnie z łowczynią otruły Moversa. Do pokoju wkroczyły droidy policyjne lecz wtedy Marcy wyskoczyła przez okno na przywołany przez siebie śmigacz.

Po drodze kobieta skontaktowała się z Cassie mówiąc jej, że została zdemaskowana. Łowczyni powiedziała by ta przyjechała po nią, gdyż Ahsoka nieustannie ją ściga.

Przelatując obok wskazanego miejsca Ione zgarnęła wspólniczkę i razem udały się na dworzec kolejowy. Nie wiedziały jednak, że mistrz Sinube przyczepił do ubrania Marcy, nadajnik naprowadzający dzięki, któremu Jedi znaleźli je na dworcu.

Tam obie kryminalistki zostały złapane i aresztowane.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!