Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Migg Birkhit

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Migg Birkhit
Miejsce pochodzenia: Kupoh
Rasa: Kupohanin
Kolor oczu: Ciemne
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Nessin Courier & Cargo
Profesja: Mechanik
Migg Birkhit był mężczyzną z rasy Kupohan żyjącym w czasach panowania Imperium Galaktycznego. Pracował jako mechanik w firmie Nessin Courier & Cargo na swojej ojczystej planecie, Kupoh.

Biografia

Migg urodził się na planecie Kupoh. W pewnym momencie swojego życia rozpoczął pracę w lokalnej firmie o nazwie Nessin Courier & Cargo, gdzie objął stanowisko mechanika. W czasie galaktycznej wojny domowej, niedługo po bitwie o Yavin 4 na ojczysty świat mężczyzny przybyli Luke Skywalker i Nakari Kelen, gdyż zostali zmuszeni do wymiany silnika w uszkodzonym Desert Jewelu. Kupohanin uznał ich obecność za interesującą dlatego nawiązał kontakt z przedstawicielami Imperium Galaktycznego, którym oznajmił, iż za odpowiednią opłatą był w stanie wskazać miejsce pobytu nowo przybyłych.

Następnego dnia nie stawił się w pracy co wzbudziło podejrzenia rebeliantów, którzy zaczęli szukać informacji na jego temat i odkryli jego kontakt z wrogiem. Skywalker i Kelen udali się do jego domu, który zastali pusty. Następnie wykupili informację o ulubionej kantynie mężczyzny, gdzie niezwłocznie wyruszyli. Birkhit wychodził z wnętrza przybytku gdy zauważył przybycie dwójki ludzi. Na ich widok zaklął, po czym rzucił się do ucieczki. Nie zbiegł daleko, gdyż Nakari Kelen była od niego znacznie szybsza, a gdy go dogoniła, ogłuszyła go za pomocą swojego blastera.

Gdy Kupohanin się ocknął, znalazł się skrępowany w pokoju hotelowym w towarzystwie agenta IBB, Barriska Favvina, który został wysłany na spotkanie z nim, a którego również obezwładnili buntownicy. Uwięzieni mężczyźni otrzymali zapewnienie ze strony swoich gospodarzy, iż odzyskają wolność gdy ci bezpiecznie opuszczą Kupoh. Migg zaakceptował swoją porażkę i znosił niewolę ciesząc się lepszymi warunkami życia panującymi w hotelu. W przeciwieństwie do niego, Gotal próbował stawiać opór za co został ponownie ogłuszony przez rebeliantów.

Wkrótce członkowie Sojuszu dla Przywrócenia Republiki opuścili powierzchnię Kupoh, a Migg i towarzyszący mu Barrisk mieli odzyskać wolność.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!