Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Obsesja 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obsesja2.jpg
Obsesja 2
Obsession 2
Scenariusz: Haden Blackman
Ilustracje: Brian Ching
Kolory: Sno Cone Studios, Ltd.
Litery: Michael David Thomas
Redakcja: Randy Stradley
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
29 grudnia 2004
Wydanie polskie: Mandragora
24 maja 2005
(w SW 2/2005)
Przekład: Jarosław Rybski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Obsesja
Zeszyt/Tom: 2 z 5
Poprzedni: Obsesja 1
Następny: Obsesja 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 20 BBY


Obsesja 2 to drugi zeszyt serii komiksów Obsesja. Po raz pierwszy został wydany 29 grudnia 2004 roku przez Dark Horse Comics. W Polsce ukazał się 24 maja 2005 roku w drugim numerze magazynu Star Wars.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Consumed by the belief that the dark Jedi Asajj Ventress still lives, Obi-Wan Kenobi has temporarily forsaken the Clone Wars and recruited Anakin Skywalker in his desperate hunt for Ventress.

But Anakin still believes that Obi-Wan is chasing a ghost-and he should know, because he himself killed Ventress. And Anakin's doubts are not assuaged when, following the trail of the rumors of Ventress' existence, they walk into a trap set by their old enemy, the bounty hunter Durge!(Dark Horse Comics, 2004)

Streszczenie

Naboo. Anakin Skywalker spędza przepustkę wraz ze swoją ukochaną, Padmé Amidalą. Padmé wie, że Anakin nie może przestać myśleć o wojnie. Skywalker obiecuje, że po wojnie odrzuci miecz świetlny i przyjedzie na Naboo, by żyć z ukochaną. Rozmowę przerywa odgłos lądowania statku. Okazuje się, że na planetę przybył Obi-Wan Kenobi, by prosić Anakina o pomoc, w odnalezieniu Asajj Ventress. Dochodzi do sprzeczki, gdyż Skywalker jest przekonany, że już dawno zabił Asajj i Kenobi traci tylko czas. Padmé prosi jednak Anakina, by pomógł dawnemu mistrzowi w jego misji. Skywalker, co prawda niechętnie, ale zgadza się. Kenobi odchodzi i mówi, że wyśle mu współrzędne gdzie się spotkają. Anakin żegna się z Padmé i również odchodzi. Tymczasem na Coruscant trwają rozmowy Palpatine'a a Bailem Organa i dwójką Jedi: Macem Windu i Yodą. Bail chce ruszyć wraz ze swoimi oddziałami do systemów, które są pod opieką Alderaanu, a aktualnie mających problemów z Separatystami. Organa chce sam ocenić sytuacje, jaka tam panuje. Do pomocy potrzebuje jednak generała Jedi, który dobrze zna te systemy. Palpatine proponuje Kenobiego i Skywalkera. Gdy okazuje się, że ten duet Jedi nie może, gdyż oboje są na przepustce, do zadania zgłasza się Mace Windu.

Skywalker i Kenobi czekają w systemie Karthaak na pojawienie się statku, na którym podróżować ma przeciwniczka Xista, za którą Dooku wysłał swojego "najlepszego agenta". Kenobi ma nadzieje, że jest to Ventress. Wkrótce z nadprzestrzeni wyskakuje oczekiwany statek. Oboje Jedi dostrzegają, że statek jest atakowany przez droidy Separatystów. Dwójka Jedi niszczy droidy atakujące statek z zewnętrznej strony i wlatują do hangaru. Wszędzie dookoła widać ogrom zniszczeń, dokonanych przez Separatystów. Wokół leży mnóstwo ciał. W pewnym momencie Anakin znajduje ciało poszukiwanej korelianki. Korelianka trzyma coś w dłoni i zainteresowany Skywalker sprawdza co to jest. Kenobi wyczuwa jednak, że jest to pułapka i odpycha go z pomocą Mocy. W tym momencie następuje ogromny wybuch. Okazuje się, że Korelianka trzymała w ręce bombę. Z dymu po wybuchu wyłania się zabójca Dooku. Nie jest to jednak Ventress, a Durge, który zaczyna atakować Kenobiego. Kenobi jest już wyczerpany, ale z pomocą przychodzi mu Anakin, który podnosi Mocą szczątki statku i ciska nimi w przeciwnika. Dochodzi do sprzeczki pomiędzy Kenobim i Skywalkerem, którą przerywa zabójca Dooku. Durge kpi z faktu, że Skywalker myślał, iż ta sztuczka go powstrzyma. Mówi, że kiedyś zakopano go żywcem na sześćdziesiąt lat i przeżył. Atakuje Skywalkera, ale Kenobi przerywa walkę na chwile rażąc go prądem. Okazuje się jednak, że Durge zaminował cały statek. Kenobi prosi byłego ucznia, by zajął czymś wroga, bo chce odnaleźć statek, którym przybył Durge, ponieważ dane z niego, mogą ich doprowadzić do Ventress...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria okładek

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2004, 29 grudnia USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2005, 24 maja
(w SW 2/2005)
Polska --- Mandragora 24 strony Druk (miękka) 5,00 PLN
2005, 30 listopada
(w Clone Wars 7: When They Were Brothers)
USA 978-1-59307-396-1 Dark Horse Comics 144 stron Druk (miękka) 17,95 USD
2005, 30 listopada
(w Obsesja (wydanie zbiorcze))
Polska --- Mandragora 144 stron Druk (miękka) 39,90 PLN
2012, 26 grudnia
(w Omnibus: Clone Wars 3: The Republic Falls)
USA 9781595829801 Dark Horse Comics 416 stron Druk (miękka) 24.99 USD
2018, 21 listopada
(w Wojny klonów 5)
Polska --- DeAgostini --- Druk (twarda) 39,99 PLN
2020, 27 kwietnia
(w Legends Epic Collection: The Clone Wars 3)
USA 978-1302923761 Marvel Comics 424 stron Druk (miękka) 39,99 USD

Linki zewnętrzne


Obsesja
[Pokaż/Ukryj]
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Wydanie zbiorcze

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!