Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Obsesja 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obsesja2.jpg
Obsesja 2
Scenariusz Haden Blackman
Rysunki Brian Ching
Tytuł oryginalny Star Wars Obsession #2
Wydanie polskie 24 maja 2005
Mandragora
(w SW 2/2005)
Wydanie USA 29 grudnia 2004
Dark Horse Comics
Okładka Brad Anderson i Brian Ching
Liczba zeszytów 2/5 (Obsesja)
Tłumaczenie Jarosław Rybski
Liczba stron 24
Cena 5 zł
Czas akcji 20 BBY


Obsesja 2 to drugi zeszyt serii komiksów Obsesja. Po raz pierwszy został wydany 29 grudnia 2004 roku przez Dark Horse Comics. W Polsce ukazał się 24 maja 2005 roku w drugim numerze magazynu Star Wars.

Streszczenie

Naboo. Anakin Skywalker spędza przepustkę wraz ze swoją ukochaną, Padme Amidalą. Padme wie, że Anakin nie może przestać myśleć o wojnie. Skywalker obiecuje, że po wojnie odrzuci miecz świetlny i przyjedzie na Naboo, by żyć z ukochaną. Rozmowę przerywa odgłos lądowania statku. Okazuje się, że na planetę przybył Obi-Wan Kenobi, by prosić Anakina o pomoc, w odnalezieniu Asajj Ventress. Dochodzi do sprzeczki, gdyż Skywalker jest przekonany, że już dawno zabił Asajj i Kenobi traci tylko czas. Padmé prosi jednak Anakina, by pomógł dawnemu mistrzowi w jego misji. Skywalker, co prawda niechętnie, ale zgadza się. Kenobi odchodzi i mówi, że wyśle mu współrzędne gdzie się spotkają. Anakin żegna się z Padmé i również odchodzi. Tymczasem na Coruscant trwają rozmowy Palpatine'a a Bailem Organa i dwójką rycerzy Jedi: Macem Windu i Yodą. Bail chce ruszyć wraz ze swoimi oddziałami do systemów, które są pod opieką Alderaanu, a aktualnie mających problemów z Separatystami. Organa chce sam ocenić sytuacje, jaka tam panuje. Do pomocy potrzebuje jednak generała Jedi, który dobrze zna te systemy. Palpatine proponuje Kenobiego i Skywalkera. Gdy okazuje się, że ten duet Jedi nie może, gdyż oboje są na przepustce, do zadania zgłasza się Mace Windu.

Skywalker i Kenobi czekają w systemie Karthaak na pojawienie się statku, na którym podróżować ma przeciwniczka Xista, za którą Dooku wysłał swojego "najlepszego agenta". Kenobi ma nadzieje, że jest to Ventress. Wkrótce z nadprzestrzeni wyskakuje oczekiwany statek. Oboje Jedi dostrzegają, że statek jest atakowany przez droidy Separatystów. Dwójka Jedi niszczy droidy atakujące statek z zewnętrznej strony i wlatują do hangaru. Wszędzie dookoła widać ogrom zniszczeń, dokonanych przez Separatystów. Wokół leży mnóstwo ciał. W pewnym momencie Anakin znajduje ciało poszukiwanej Korelianki. Korelianka trzyma coś w dłoni i zainteresowany Skywalker sprawdza co to jest. Kenobi wyczuwa jednak, że jest to pułapka i odpycha go z pomocą Mocy. W tym momencie następuje ogromny wybuch. Okazuje się, że Korelianka trzymała w ręce bombę. Z dymu po wybuchu wyłania się zabójca Dooku. Nie jest to jednak Ventress, a Durge, który zaczyna atakować Kenobiego. Kenobi jest już wyczerpany, ale z pomocą przychodzi mu Anakin, który podnosi Mocą szczątki statku i ciska nimi w przeciwnika. Dochodzi do sprzeczki pomiędzy Kenobim i Skywalkerem, którą przerywa zabójca Dooku. Durge kpi z faktu, że Skywalker myślał, iż ta sztuczka go powstrzyma. Mówi, że kiedyś zakopano go żywcem na sześćdziesiąt lat i przeżył. Atakuje Skywalkera, ale Kenobi przerywa walkę na chwile rażąc go prądem. Okazuje się jednak, że Durge zaminował cały statek. Kenobi prosi byłego ucznia, by zajął czymś wroga, bo chce odnaleźć statek, którym przybył Durge, ponieważ dane z niego, mogą ich doprowadzić do Ventress...

Bohaterowie

Wydanie oryginalne.

Wydania kolekcjonerskie


Obsesja
[Pokaż/Ukryj]
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - Wydanie zbiorcze

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!