Niech Moc będzie z Wami!Parjai

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mandalorianie ewakuujący się z Parjai.

Parjai był jednym z drednotów Kandosii, jakie wchodziły w skład sił Mandalorian podczas wojen mandaloriańskich.

Historia

W 3963 BBY uczestniczył on w bitwie o Taris, gdzie zajmował się przechwytywaniem wszystkich nieuprawnionych statków, chcących przybyć bądź odlecieć z planety.

Parjai wraz z dwoma innymi Drednotami miał brać także udział w finałowym akcie kampanii dowodzonych przez Dorjandera Kace'a mandaloriańskich Rycerzy. Dowodzony wtedy przez Garona Borma okręt przybył wraz z dwoma innymi na Halthor, gdzie miały oczekiwać na informacje na temat aktualnej obsady enklawy Jedi na Dantooine. W oparciu o te dane dowódcy mieli zdecydować się, czy atakują.

Niechcący dopuścić do ataku na Dantooine Zayne Carrick opracował plan, dzięki któremu wraz z Dallanem Morvisem i innymi więźniami Mandalorian dostali się na pokładzie transportowca Shaadlar na pokład Parjai. Na miejscu, na mostku wprowadzili w życie swój blef, przekonując obecnych na statku Mandalorian do ewakuacji. Gdy Ci się ewakuowali, Zayne wraz z towarzyszami przejęli kontrolę nad okrętem i udali się na Dantooine, aby powstrzymać przeprowadzającego naziemny atak Dorjandera. Dalsze losy okrętu są nieznane, nie wiadomo czy Mandalorianie go odzyskali z orbity Dantooine czy tez wpadł on w ręce sił Republiki.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!