Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Przewodnik encyklopedyczny

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przewodnik Encyklopedyczny.jpg
Przewodnik encyklopedyczny
Autor: Bill Slavicsek
Tytuł oryginalny: A Guide to the Star Wars Universe
Wydanie polskie:
Wydanie oryginalne: 1994, Ballantine Books
Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
ISBN: 83-7169-733-3
Liczba stron: 464
Cena:
  • 24,80 PLN (wyd. I-III)
  • 29,80 PLN (wyd. IV)

Przewodnik encyklopedyczny to przewodnik po świecie Gwiezdnych wojen, wydany przez Ballantine Books. Zawiera zarówno hasła pochodzące z Oryginalnej Trylogii, jak i z licencjonowanych źródeł. Warto jednak zaznaczyć, że został on wydany przed premierą filmów z Nowej Trylogii, a więc nie zawiera haseł zarówno z Mrocznego widma, Ataku klonów i Zemsty Sithów, jak również z wielu innych, wydanych po 1994 roku, źródeł.

Opis

Wszystko o postaciach, obcych rasach, planetach, bitwach, statkach, okrętach, broni i robotach galaktyki Gwiezdnych wojen.

Od A-9 - imperialnego myśliwca przechwytującego - do żaglowej barki Jabby

Przewodnik encyklopedyczny odpowiada na wszystkie pytania o osoby, miejsca i przedmioty z filmów George'a Lucasa, powieści, seriali telewizyjnych, słuchowisk radiowych, komiksów i gier RPG!

Opis polskiego II wydania

Poznaj lepiej fascynujący świat GWIEZDNYCH WOJEN!

Postaci, wydarzenia, planety, obce rasy, androidy, statki i okręty. Wiadomości z trylogii filmowej, seriali, filmów, komiksów, gier RPG, a przede wszystkim słynnego cyklu powieściowego.

Odpowiedzi na te pytania - i wiele innych nurtujących cię kwestii - znajdziesz tylko w książce GWIEZDNE WOJNY - przewodnik encyklopedyczny!

Ciekawostki

  • W stopce redakcyjnej II i III polskiego wydania podana jest informacja, że jest to wydanie I, zaś w wydaniu IV, że jest to wydanie II.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!