Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rav Bralor

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy jednej z Cuy'val Dar. Zobacz też: Bralor.
Rav Bralor.jpg
Rav Bralor
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe z siwym pasemkiem
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Rav Bralor była Mandalorianką, jedną z Cuy'val Darów a także ciotką Parji.

Biografia

Rav Bralor została w 30 BBY zrekrutowana przez Jango Fetta do roli Cuy'val Dara na Kamino, gdzie zajmowała się szkoleniem komandosów dla Wielkiej Armii Republiki - wyszkoliła między innymi drużyny Yayax i Vevut.

Podczas wojen klonów Rav przebywała na Mandalorze, gdzie między innymi doglądała powstawania nowej siedziby Kala Skiraty, także jednego z Cuy'val darów.

480 dnia po bitwie o Geonosis na Mandalorę, do Kyrimorut przyleciał Aay'han. Czekająca na jego przybycie Rav przywitała się wpierw z Kalem Skiratą, następnie z Mereelem oraz z Etain Tur-Mukan, która z racji zagrożenia ciąży miała spędzić na Mandalorze najbliższe trzy miesiące. Kal poinformował Mandaloriankę, że jest coś jeszcze o czym jej nie wspomniał co słysząc Ordo wyszedł z wnętrza statku prowadząc pojmaną Kaminoankę, Ko Sai. Jej widok spowodował u Rav wybuch śmiechu, była także pod wrażeniem, że Kal w końcu zrobił to o czym od dawna mówił. Po udaniu się do wnętrza Kyrimorut Rav pokazała im najistotniejsze szczegóły, zamieniła też parę zdań z Kalem na temat tego co ten chce zrobić z Ko Sai, następnie zostawiła ich samych.

539 dnia po bitwie o Geonosis Rav towarzyszyła Walonowi i Etain w oczekiwaniu na przylot Aay'hana którym Mereel miał przywieźć na Mandalorę byłego członka drużyny Omega, Fi. Po ich dodarciu Rav uczestniczyła w oprowadzaniu Fi po Kyrimorut, następnej zaś nocy towarzyszyła Etain gdy ta rodziła swego potomka, Venku Skiratę.

545 dnia po bitwie o Geonosis Etain przygotowywała się do odlotu z Mandalory, żegnając się z Rav Bralor - obiecała jej, że będzie odwiedzać Mandalore najczęściej jak się da. Podczas rozmowy Rav obserwowała także jak jej siostrzenica, Parja interesuje się Fi.

1090 dnia po bitwie o Geonosis, dzień po wydaniu przez kanclerza rozkazu 66 Rav przebywała na Mandalorze, w Kyrimorut, gdy przybyła tam grupa Skiraty. Dowództwo nad koordynacją działań przejęły Laseema i właśnie Rav, wydając rozkazy kto gdzie ma się udać. Niedługo później nadleciał też statek Ny, którym miał przybyć także A'den oraz ciało Etain - Rav była częścią warty honorowej jaka utworzono przed jednostką gdy wylądowała. Wychodząc, że statku A'den przeprosił Kala, że lot zajął im dłużej niż powinien, tłumacząc się faktem, że musieli kogoś jeszcze zabrać - jak się okazało, chodziło o członków drużyny Yayax, szkolonej właśnie przez Rav, która to entuzjastycznie ich powitała. Czwórka komandosów nie zamieszkała w Kyrimorut ale wraz z nią na pobliskiej, należącej do Rav farmie.

Wieczorem czwartego tygodnia panowania Imperium Rav Bralor brała udział w mającym miejsce w głównym salonie Kyrimorut spotkaniu. Zjawili się na nim właściwie wszyscy mieszkańcy Kyrimorut a także przybyli z Rav komandosi z drużyny Yayax oraz Levet. Pojawił się także Wad'e Tay'haai.

Rav Bralor - figurka od Hasbro.
Niedługo po tym jak na Mandalorę przybył Maze z dość nieoczekiwanym gościem, Zeyem, i awanturach które z tego powodu wynikły, Ordo wraz z Besany, Laseemą i małym Kadem pojechał w odwiedziny do Rav - dla spokoju ducha Kala którego niepokoiło przebywanie Kada w pobliżu Zeya.

Wyposażenie

Rav posiadała czerwono-czarną mandaloriaską zbroję której malowanie było bardzo podobne do tego jakie nosiła inna Mandalorianka, także będąca Cuy'val Dar, Vhonte Tervho.

Ciekawostki

  • W 2007 roku firma Hasbro wypuściła zestaw figurek REPUBLIC ELITE FORCES, Mandalorians & Omega Squad gdzie jedną z siedmiu figurek była właśnie Rav Bralor.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!