Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Parja Bralor

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Parja Bralor
Miejsce pochodzenia: Mandalora
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Ciemnokasztanowe
Kolor oczu: Błękitne
Przynależność:
Parja Bralor była mieszkającą na Mandalorze Mandalorianką, pracującą jako mechanik. Około 21 BBY-20 BBY poznała Fi Skiratę z którym się związała i wzięła ślub.

Biografia

539 dnia po bitwie o Geonosis Parja przyszła do Kyrimorut, domu Kala Skiraty którego doglądała Rav Bralor, której to Parja była siostrzenicą. Parja miała zaopiekować się rannym komandosem - Fi. Obserwująca witającą się z komandosem Mandaloriankę Etain Tur-Mukan mrugnęła do Walona Vau, trafnie przewidując, że będzie z tego coś więcej.

937 dnia po bitwie o Geonosis Parja przebywał w Enceri, na Mandalorze, gdzie przybyła na miejsce spotkania, że swoim ukochanym. Parja stuknęła się z Fi hełmem na powitanie, klon wyjaśnił jej co mu się przed chwilą przydarzyło, Mandalorianka wyjaśniła mu więc, że to dzięki MS wypisanym na jego hełmie, skrócie od Mir'shupur oznaczającym uraz mózgu. Napis ten sprawiał, że postronni wiedzieli jak należy go traktować.

Oboje udali się do kantyny - korzystając z mapy Fi wytyczał trasę, Parja zaś tylko mu towarzyszyła. Po drodze komandos wyznał, że tęskni za swoimi rozrzuconymi po galaktyce braćmi, zapytał też czy będzie kiedyś mógł wrócić do domu, mając na myśli Coruscant, wzbudzając oburzenie u Parji przypominającej mu, że teraz jego dom jest na Mandalorze.

Po dotarciu na miejsce oboje zamienili jeszcze parę zdań na temat faktu że byłemu komandosowi kończy się czas oraz tego, że Parja chciała by w końcu się ustabilizować i wyjść za mąż, Fi ma więc jak najszybciej zdrowieć. Gdy weszli do środka i Fi podszedł do baru by coś dla nich zamówić kilku Mandalorian znajdujących się wewnątrz wyraźnie się ożywiło na jego widok i zaczęło o nim dyskutować. Gdy po złożeniu przez Fi zamówienia Parja usiadła wraz z nim przy jednym ze stolików, wyjaśniła mu że tamta dwójka wzięła go za innego klona Jango, Spar. Kontynuowali rozmowę aż do momentu gdy do kantyny weszła nowa postać w której Parja rozpoznała Fenna Shysę. Mandalorianka zaraz stwierdziła, że Fi nie ma dla niego czasu i jest ranny ten jednak ignorując ją zwrócił się bezpośrednio do komandosa, docelowo umawiając się na spotkanie w Oyu'baat.

Fi Skirata.

Dzień później, Parja przebywała wraz z Fi w Keldabe, gdzie kierując się do Oyu'baat rozmawiali o Mandalorze, jego posiadłości i tym podobnych sprawach, Parja wyjaśniła również dlaczego Fenn chce się spotkać z Fi akurat w Ouy'baat opisując znaczenie lokalu dla życia społecznego Mandalory. Po dotarciu na miejsce czekał tm na nich już Fenn wraz z dwójką klonów - Sparem i Sullem. Gdy Sull podziękował Fi za uratowanie życia na Gaftikarze i zdziwił się, że komandos zachowuje się inaczej niż kiedyś, zirytowana Parja wyjaśniła zwiadowcy co mu się przytrafiło. W dalszej rozmowie Fenn starał się namówić Fi na zostanie Mandalorem-pozorantem, bezskutecznie, obie grupki więc się rozeszły i siadły przy osobnych stolikach - Fi z Parją czekali jeszcze na przybycie mającego kontynuować leczenie komandosa Bardana. Gdy chwilę później Baran przybył i wywiązała się z tego powodu mała kłótnia na linii Sull-były Jedi Parja musiała zająć się trzymaniem Fi który zaatakował zwiadowcę źle wypowiadającego się o Jusiku. Zaraz cała trójka wyszła i po zamienieniu na zewnątrz paru zdań między Jusikiem a Fi, wspólnie udali się do Kyrimorut.

998 dnia po bitwie o Geonosis Parja niezmiennie przebywała na Mandalorze, towarzysząc Fi który to z kolei starał się przekonać Jusika by ten zabrał go ze sobą na Coruscant. Sama Parja nie miała nic przeciwko temu by jej ukochany leciał. Ich rozmowa została jednak zakłócona przez przybycie do Kyrimorut nieoczekiwanych gości w postaci Spara i Sulla - po wyjaśnieniu czego chcą, Jusik zdecydował się zabrać ich na Coruscant, zgadzając się także by leciał z nim Fi. Gdy Bardan i dwa przybyłe klony weszły na pokład Agressora, Fi zamienił jeszcze parę zdań z Parją na zewnątrz, od słowa do słowa dochodząc do poproszenia ją o rękę - na co ta zaraz się zgodziła. Zaraz też wymienili się przysięgą ślubną, stając się małżeństwem.

1090 dnia po bitwie o Geonosis Parja była świadkiem powrotu na Mandalorę większości grupy Skiraty, w tym Fi. Słysząc jego pytanie potwierdziła, że wie już co się stało - mając na myśli śmierć Etain. Zaraz też zajęła się sprawdzaniem stanu Aay'hana

4 tygodnia po nastaniu Imperium mieszkańcy Kyrimorut grali wspólnie, by uczcić nadchodzącą wiosnę - w grze brali udział Kal, Gilamar, Vau, Fi, Corr, Mereel i inni, natomiast Parja, Jilka i Laseema były sędziami. Podczas gry Vau odbił piłkę do bramki, ku protestom Corra twierdzącego, że był spalony, Parja ogłosiła, że nie było. Chwilę później gra została przerwana a Parja była świadkiem rozklejenia się Skiraty spowodowanego przygotowaniem przez Ny pochodzących z Kuat ciastek Igatli.

Rav Bralor, ciotka Parji.

Podczas gdy Ny z czwórka Zer zajmowała się wykonywaniem swego zadania na Coruscant, a będący w Kyrimorut Skirata z Vau, Mijem i Uthan mogli obserwować jak ludność Gibada zostaje zabita przez Palpatine'a, Fi wraz z Correm, Parją i Mirdem byli na polowaniu.

W nocy Parja została zbudzona krzykami nieznanego pochodzenia - jak się okazało wydawała je Arla Fett która zaatakowała także Jusika. Kal dość szybko rozgonił wszystkich przybyłych, każąc im wracać do łóżek co też Parja zrobiła.

Gdy na Mandalore powróciła Ny z czwórką zer, niedługo po tym miała miejsce uczta mająca pierwotnie mieć powitalny charakter dla Darmana i Ninera, jako że akcja ich wyrwania z Coruscant z powodu decyzji ojca Venku nie powiodła się, była mniej uroczystym posiłkiem, w którym pośród wielu uczestniczyła także Parja wraz z ukochanym Fi.

Gdy niedługo później Kal przesłuchiwał Ny odnośnie czipu który znaleźli, i ta chwilę później wyszła, zastała Parję pilnującą pokoju Arli, w którym znajdowała się Laseema.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!