Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Wad'e Tay'haai

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wadetayhaai.jpg
Wad'e Tay'haai
Rasa: Człowiek
Przynależność:
Wad'e Tay'haai był Mandalorianinem, jednym z Cuy'val Darów. Utrzymywał bliskie stosunki z Walonem Vau, Mijem Gilamarem i Kalem Skiratą.

Biografia

Wad'e Tay'haai był jednym z 75 Mandalorian jakich Jango Fett zrekrutował w 30 BBY do liczącej w sumie sto osób grupy zwanej Cuy'val Darami której zadaniem było szkolenie oddziałów klonów-komandosów dla powstającej na Kamino Wielkiej Armii Republiki. Mandalorianin spędził na Kamino kolejne 8 lat tym się właśnie zajmując.

736 dnia po bitwie o Geonosis, w drugą rocznice tejże, Wad'e spotkał się na Coruscant, na placu defiladowym kompani Arca z będącymi tam Kalem Skiratą oraz Walonem Vau, towarzyszył mu także inny Cuy'val dar, Mij Gilamar.

995 dnia po bitwie o Geonosis Wad'e przebywał na Coruscant gdzie wraz z Vau zajmował się szkoleniem klonów na nowych komandosów - mógł to obserwować przez okno znajdujący się w gabinecie Zeya Kal Skirata.

999 dnia po bitwie o Geonosis Wad'e wciąż przebywał na Coruscant, w apartamencie Laseemy gdzie wraz z trójką innych Cuy'val Darów, Walonem, Mijem i Kalem brał udział w ich nadzwyczajnym spotkaniu podczas którego rozmyślali co mają zrobić z kwestia pojmanej Jilki.

Godzinę później Wad'e brał udział w akcji odbicia tejże Jilki - podczas gdy Ordo znajdował się w ścigaczu wraz z Walonem, Wad'e siedział w swoim pojeździe w pobliżu. Gdy w końcu nadszedł odpowiedni czas i akcja się rozpoczęła oraz udało im się namierzyć jednostkę którą była przewożona Jilka, wspólnie zmusili maszynę do lądowania i Walon wraz z Ordem zajęli się eliminacją pilotów oraz przejęciem pojmanej, Wad'e zaś czuwał w swym pojeździe "na straży"

1080 dnia po bitwie o Geonosis, gdy Separatyści zaatakowali Coruscant Wad'e przebywał wraz z Mijem, Besany, Lasemą i Venku w bezpiecznej kryjówce przygotowanej przez Walona, do której musieli się ewakuować po tym jak za Skiratą wydano list gończy.

1090 dnia po bitwie o Geonosis, dzień po wydaniu przez Kanclerza rozkazu 66 Wad'e przebywał na Mandalorze, gdzie wraz z resztą zgromadzonych tam osób był częścią gwardii honorowej gdy przyleciała Ny Vollen z ciałem tragicznie zmarłej poprzedniego wieczoru na Coruscant Etain Tur-Mukan. Prawdopodobnie brał też udział w mającym miejsce niedługo później wspólnym posiłku oraz w odbywającym się świtem kolejnego dnia pogrzebie Etain.

Wieczorem 4 tygodnia od powstania Imperium, w Kyrimorut trwało tradycyjne spotkanie w głównym salonie, w którym brali udział właściwie wszyscy stali mieszkańcy Kyrimorut, a także Rav Bralor z drużyną Yayax i Levetem. Przybył na nie również Wad'e wraz ze swoim bes'bevem, na którym odegrał żałobną wersję Vode An. Mandalorianin spytał też Jusika czy chce spróbować zagrać, co ten też zrobi, bez rezultatów. Po tym jak Wad'e wyjaśnił, że flet świetnie nadaje się do zadawania ran kłutych Jusik zapytał po co komuś coś co równocześnie jest fletem i bronią, Tay'haai zażartował więc, że Mandalorianie nie przepadają za krytykami muzycznymi. Tay'haai znów zaczął więc grać, przyłączył się do niego także Mird skowyczący w rytm muzyki a także robiący to samo A'den, przedrzeźniając w ten sposób zwierzę, ku ubawie Walona.

Ekwipunek

Wad'e posiadał fioletową mandaloriańską zbroję - takiego samego koloru był także jego bes'bev.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!