Niech Moc będzie z Wami!Talzowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Przedstawiciel rasy Talzów.

Talzowie to duże, pochodzące z mroźnej Alzoc III, futrzaste stworzenia charakteryzujące się dwiema parami czarnych oczu. Rasa skolonizowała również Orto Plutonię.

Szersze informacje

Talzowie od stóp do głów byli pokryci białym futrem. Związane jest to z klimatem ich rodzinnej planety. Rasa ta najłatwiej rozpoznawalna jest po dwóch parach oczu. Dzięki jednej parze - widzą w dzień, a drugie pozwalają im widzieć w niemal całkowitych ciemnościach. Doskonałą bronią Talzów są ich szpony. Zarówno ręce jak i stopy wyposażone są w długie pazury. Talzowie posługiwali się językiem zwanym Talz. Składał się on z wysokich pisków i skrzypnięć.

Historia rasy

Podczas wojen klonów Tazowie osiedlili się na Orto Plutonii. Żyło im się dobrze aż do przybycia Separatystów. Myśląc, że to droidy ich zaatakowały splądrowali pobliską bazę Republiki. Rada Jedi wysłała Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego, Rex'a i oddział klonów do zażegnania konfliktu bez użycia broni. Losy jednak potoczyły się inaczej przez premiera Chi Cho. W końcu, po krótkiej walce, pani senator Riyo Chuchi zawarła pokój z plemieniem Talzów.

Rycerz Jedi rasy Talzów, zwany Foul Moudama walczył w czasie wojen klonów i był generałem. Był członkiem grupy Jedi, która miała ochraniać kanclerza w czasie ataku Separatystów na Coruscant. Inny przedstawiciel tej rasy, zwany Muftak był widziany w kantynie w Mos Eisley w czasie, kiedy Obi-Wan Kenobi i Luke Skywalker przybyli tam, aby poszukać pilota.

Imperium Galaktyczne zauważyło silną rasę Talzów i zniewoliło ich i zapędziło do pracy w kopalniach na Alzoc. W związku z tym niewielu Talzów pojawiało się poza ich macierzystą planetą. Za czasów Nowej Republiki Talzowie, już wolni, samodzielnie administrowali kopalniami i sprzedawali minerały z Alzoc na wolnym rynku.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Talzów.
Ossus mini 2.png
Zobacz przedstawicieli
rasy Talzów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!