Akademia Imperialna na Lothalu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Akademia Imperialna na Lothalu
Data konstrukcji: Po 19 BBY
Lokalizacja: Capital City, Lothal
Funkcja:
Przynależność: Imperium Galaktyczne


Akademia Imperialna na Lothalu znajdowała się w mieście Capital City. Była główną siedzibą Imperium Galaktycznego na Lothalu. W środku znajdowały się specjalne pomieszczenia, w których szkolono kadetów szturmowców.

Akademia była głównym miejscem pracy między innymi agenta Kallusa, minister Maketh Tuy, kwatermistrza Mylesa Grinta i komendanta Cumberlayne'a Aresko. Pełniła także funkcję kwater dla imperialnych kadetów, między innymi Zare'a Leonisa, jego siostry, Jaia Kella oraz Nazhrosa Olega.

W roku 5 BBY rebelianci zorganizowali tajną akcję, podczas której Ezra Bridger, podając się za kadeta imieniem "Dev Morgan", miał ukraść dysk z gabinetu Kallusa. Pomógł mu w tym młody Leonis. Podczas kradzieży kadeci dowiedzieli się, że Wielki Inkwizytor miał przybyć na Lothal i osobiście egzaminować najlepszych kandydatów na szturmowców. W swój plan wciągnęli także Kella. W ostateczności udało im się uciec, jednak bez Zare'a, który postanowił zostać w akademii, by dalej szukać zaginionej wcześniej siostry.

W roku 4 BBY do akademii przybył gubernator Wilhuff Tarkin, który nie był zadowolony z postępów lothalskich imperialnych w sprawie schwytania Jedi, Kanana Jarrusa i innych buntowników.

Źródła