Alzoc III

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Alzoc III
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże[1]
Sektor: Sujimis[2]
Układ: Alzoc[1]
Gwiazda: Alzoc[1]
Współrzędne: P-19[1]
Geografia
Typ: Skalista
Średnica: 16,431 km[źródło?]
Atmosfera: Tlenowa[1]
Klimat: Arktyczny
Grawitacja: Standardowa[1]
Dominujący krajobraz:
  • Góry, skały lodowe
  • Jaskinie
Woda: 50%
Społeczeństwo i inne
Języki:
Rząd: Monarchia[źródło?]
Struktura demograficzna: Talzowie
Przynależność:
Alzoc III była lodową planetą usytuowaną w Zewnętrznych Rubieżach. Pochodzili z niej Talzowie - czterookie, futrzaste stworzenia.

Historia

Alzoc III była jedną z planet, zniewolonych przez Imperium Rakatan[1]. Po jego upadku, planeta uzyskała suwerenność.

Aayla Secura i Luminara Unduli wraz z batalionem klonów badają szczątki fregaty typu Munificent

Gdy nastały wojny klonów, mistrzynie Jedi, Aayla Secura i Luminara Unduli, zostały wysłane na Alzoc III w celu zbadania szczątków fregaty typu Munificent. Jakiś czas później, wdały się w walkę z prawą ręką Dooku, Asajj Ventress.

Czasy Imperium

Po dotarciu na powierzchnię planety, siły Imperium Galaktycznego uznały, iż Talzowie mogliby stać się dobrymi niewolnikami. Władze Rebelii nie miały pojęcia o istnieniu rodowitych mieszkańców Alzoca, dlatego nie mogły im pomóc. Talzowie zostali zapędzeni do pracy w kopalniach.

Sytuacja na planecie nieco się poprawiła, gdy tamtejszy garnizon znalazł się pod zwierzchnictwem oficera Ptera Thanasa, który zdecydował, że niewolnicy będą lepiej karmieni i traktowani, ponieważ miał pewność, iż będą oni dzięki temu lepiej przykładać się do pracy. Miał rację, a Talzowie widząc, że Pter się nad nimi lituje, uratowali mu życie, gdy ten niemal wpadł do głębokiej jamy. Jednakże, kolejna zmiana komendanta spowodowała protest tubylców, Thanas zaś otrzymał rozkaz spalenia jedną z ich wiosek. Jako, iż odmówił wykonania tego zadania, został wydalony ze służby i wysłany na Bakurę.

Baza Imperium

Po bitwie o Endor

Cztery lata później, po bitwie na Endorze, Imperium zostało zmuszone do opuszczenia wielu placówek, w tym miedzy innymi na Alzoc III. Mimo to, załoga jednego ze statków planowała zamienić Talzów w szturmowców za pomocą programu indoktrynacyjnego, niemniej bezskutecznie. Ostatecznie, statek został zniszczony przez Sojusz, a tubylcy powrócili na swą rodzimą planetę.

W roku 12 ABY na planecie nadal utrzymywana była przynajmniej jedna ukryta imperialna baza. Została ona wtedy zbadana przez agentów Nowej Republiki, Jan Ors i Kyle'a Katarna. Po potwierdzeniu obecności imperialnego garnizonu udało im się uciec z bazy i zawiadomić siły Nowej Republiki o jej istnieniu. Niedługo potem siły zbrojne zajęły bazę, kończąc tym samym obecność imperialnych wojsk na tej planecie.[3]

Przypisy

Źródła