Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Boba Fett: A Practical Man

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BFaPM.jpg
Boba Fett: A Practical Man
Autor/rzy: Karen Traviss
Ilustracja na okładce: Steven D. Anderson
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Del Rey
sierpień 2006
Typ publikacji: Opowiadanie
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 25 ABY


Boba Fett: A Practical Man jest opowiadaniem autorstwa Karen Traviss, którego akcja dzieje się w roku 25 ABY, pierwotnie wydanym w formie e-booka. W wersji papierowej wydany został w ramach miękkookładkowego wydania angielskojęzycznego książki Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie.

Opis

Na końcu galaktyki istnieje widmo inwazji Yuuzhan Vongów. W tym czasie Boba Fett i jego Mandalorianie sprzymierzają się z człowiekiem o imieniu Udelen...

Streszczenie

24 ABY, Boba Fett ściga ww kwaterze na dolnych poziomach Coruscant swoją ofiarę, Rodianina zwanego Wac Bur. W końcu zapędza ofiarę w ślepy zaułek, a gdy ta nie chce z nim współpracować, zabija go, jako że poszukiwany był "żywy lub martwy".

W tym samym roku Goran Beviin spotyka się na Nar Shaddaa, w Barze Jaraniz z chcącym go wynająć kontrahentem. Udelen, bo tak przedstawił się on Goranowi, chce aby Mandalorianin wyeliminował opozycyjnego polityka z Ter Abess. Goran nie mając pewności czy powinien przyjąć zlecenie, wychodzi z baru i udaje się do swojego myśliwca, aby skontaktować się z Mandalorem, Bobą Fettem i skonsultować decyzje. Boba przekonuje Gorana, że nie powinien wybrzydzać z doborem zleceń, wszakże jego sytuacja finansowa niezbyt mu na to pozwala. Goran powraca wiec do baru, i informuje Udelena że przyjmuje zlecenie, a gdy ten wychodzi, Beviin podchodzi do również znajdujących się w barze Mandalorianiek - Dinuy i Briiki Jeban, zaznajamiając się z nimi i jako że są w kiepskiej sytuacji finansowej, proponuje współudział w wykonaniu otrzymanego właśnie zadania.

Przez całe spotkanie z Goranem Udelen, który w rzeczywistości jest Nomem Anorem w przebraniu rozmyśla nad swoja rola w galaktyce niewiernych, a także tym, kim są obecnie Mandalorianie.

Na osiem tygodni przed rozpoczęciem inwazji Yuuzhan, Nom Anor, dalej w przebraniu, przylatuje na Mandalorę aby spotkać się z Mandalorem. Po wylądowaniu, obydwoje rozmawiają, przybysz nakreśla Fettowi sytuacje, opowiadając, choć oczywiście bez zbyt wielu szczegółów, o nadchodzącym konflikcie i roli jaka przewidział w nim dla Mandalorian.

Po około dwóch tygodniach dowodzeni przez Fetta Mandalorianie stawili się w omówionym punkcie przestrzeni - po przeciągającym się oczekiwaniu flota najeźdźcy w końcu przybyła, zaskakując Mandalorian którzy wcześniej nigdy nic takiego nie widzieli. Z Boba kontaktuje się Nom Anori zaprasza na swój statek. Wraz z Boba leci Goran, podczas gdy pozostali Mandalorianie zostali "na zewnątrz".

Wewnątrz miid ro'ik Nom Anor wyjawia Mandalorianiom plany nadchodzącej inwazji, tym razem ze szczegółami, i składa im propozycje nie do odrzucenia - albo się przyłączą do ich dzieła albo zostaną zniszczeni jak wszyscy inni. Boba Fett zdając sobie sprawę, że sami nie maja szans z najeźdźcą, zgadza się z nim współpracować, jednakże ma zamiar przy okazji prowadzić działalność szpiegowska i dowiedzieć się o Yuuzhanach tyle ile się da, i przekazywać te informacje nowej Republice.

W tydzień po inwazji na Helskę 4 Mandalorianie pomagają siłom Yuuzhan w ataku na Birgis, zadaniem najemników jest przejęcie portu lotniczego na planecie. Podczas wykonywania swego zadania Mandalorianie natykają się na pilotkę, której przekazują zdobyte dotychczas informacje i pomagają uciec bezpiecznie z planety. Atak w którym pomagali kończy się pełnym sukcesem Yuuzhan Vongów.

Następnie, jakiś czas po ataku na Birgis Mandalorianie biorą udział w bitwie o Nową Holghę, podczas której to trafia im się ciekawa okazja - ich yuuzhański zwierzchnik informuje ich ze na planecie jest Jedi. Widząc w tym możliwość przekonania Republiki, która zignorowała przekazane jej dane, o czystości swych intencji Mandalorianie postanawiają przejąc Jedi i pomóc mu uciec. Tak też czynią, wyjaśniają pojmanemu Jedi swoje zamiary i pomagają uciec, a gdy do miejsca gdzie miał przebywać Jedi przybywa yuuzhański wojownik, wdają się w walkę z nim - walkę której ofiarą jest zarówno sam wojownik, jak i jedna z Mandalorianiek biorących w niej udział, Briika Jeban.

Dwa tygodnie później Boba Fett spotyka się ponownie z Jedi któremu pomogli uciec - Kubarietem. Omawiają możliwości dalszej współpracy, Boba uświadamia także Jedi, że podczas ratowania jego życia jedna z Mandalorianek straciła swoje.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, sierpień USA 0345495098 Del Rey 66 stron Online (E-book) ---

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!