Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Burza Mocy (piorun)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nicniewidze.png
Nic nie widzę!

Ten artykuł jest zbyt słabo zilustrowany.


To hasło nie zawiera grafik lub posiada ich zbyt mało. Jeżeli możesz, dodaj odpowiednie obrazki do artykułu aby go zilustrować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi grafik.

Burza Mocy to starożytna technika ciemnej strony Mocy, polegająca na mistrzowskim opanowaniu elektronów w powietrzu celem utworzenia pioruna.

Charakterystyka

Technika ta polegała na wystrzeleniu w górę pioruna energetycznego, który ulegał po chwili rozszczepieniu i raził dookoła wszystkie obiekty i istoty, które go do siebie przyciągnęły. Tego typu burza Mocy nie była jednak często stosowana (jej renesans przypada na okres wojny domowej Jedi) i nie można stwierdzić, czy nie odeszła w zapomnienie, ustępując miejsca siostrzanym technikom, takim, jak błyskawica Mocy, piorun kulisty czy wezwanie błyskawic.

Znamienne, że istniała jeszcze jedna technika ciemnej strony, znana pod nazwą burza Mocy. Była ona nieporównywalnie potężniejsza od swojej poprzedniczki - i co za tym idzie - trudniejsza w opanowaniu. Za jej twórcę uważa się imperatora Palpatine'a.

Źródła