Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Cliegg Lars

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Cliegglars.jpg
Cliegg Lars
Miejsce pochodzenia: Tatooine
Rasa: Człowiek
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Rodzina Lars
Profesja: Farmer wilgoci
Cliegg Lars był ojcem Owena Larsa oraz mężem Shmi Skywalker, a co za tym idzie, ojczymem Anakina Skywalkera. Urodził się i mieszkał na Tatooine, gdzie był właścicielem farmy wilgoci.

Biografia

Pożegnanie Shmi Skywalker.

Urodził się i mieszkał na Tatooine. Za młodu wyruszył do Światów Jądra, gdzie zakochał się w Aice, którą poślubił. Urodziła mu syna Owena, po czym zmarła, a Cliegg wrócił na Tatooine, by zająć się pracą na farmie. Była ona położona niedaleko miasta Anchorhead. [1]

W latach poprzedzających wojny klonów poznał niewolnicę Watto, Shmi Skywalker, którą wykupił, uwolnił i poślubił. Zamieszkali razem w jego domostwie z droidem protokolarnym C-3PO, którego Shmi dostała od swojego syna Anakina.

Po latach szczęśliwego życia żona farmera wyszła nazbierać grzybów rosnących na skraplaczach wilgoci, lecz została napadnięta i porwana przez Tuskenów. Gdy Cliegg się o tym dowiedział, razem z ponad 30 innymi farmerami próbował odzyskać Shmi, kosztem swojej prawej nogi, którą stracił w walce. Wkrótce potem Anakin pojawił się na Tatooine i odzyskał ciało matki, która zmarła na jego ramionach. Następnie uczestniczył w jej pogrzebie. Zmarł niedługo później, gdy zawodzi go jego złamane serce[1].

Przypisy

Źródła