Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Darth Jaga

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darth Jaga.png
Darth Jaga
Data i miejsce śmierci: 3643 BBY, Alderaan
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czerwone
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Darth Jaga była lordem Sithów w odrodzonym Imperium Sithów. Podczas zimnej wojny i wojny domowej na planecie Alderaan służyła, podobnie jak inny Sith, Darth Viktus, Rodowi Thul.

Biografia

W roku 3643 BBY Darth Jaga została oddelegowana jako doradca wojenny na ogarniętą wojną domową planetę Alderaan. Większość czasu spędzała w sztabie wojskowym rodu Thul, gdzie wraz z pozostałymi dowódcami decydowała o odpowiednich posunięciach wojsk wiernych Imperium. Jaga poległa w czasie, gdy nadzorowała dostawę zaopatrzenia jednej z podległych jej placówek. Transport został niespodziewanie zaatakowany przez jednego z republikańskich sojuszników. Mroczna Lady stoczyła zaciekły pojedynek z agresorem, jednak uległa potężniejszemu przeciwnikowi. Później jej zniszczony miecz świetlny został wystawiony jako trofeum wojenne w pałacu rodu Organów.

Alternatywy

Darth Jaga jest postacią epizodyczną, występującą w grze sieciowej The Old Republic. Pojawia się w jednej z misji pobocznych jako finałowy boss. Dlatego, że misję może wykonać każda klasa postaci grającej po stronie Republiki, nie jest jednoznacznie określone kto jest jej prawdziwym zabójcą.

Źródła