Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Darth Kruhl

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darth Kruhl.jpg
Darth Kruhl
Data i miejsce śmierci: 137 ABY
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czerwone
Przynależność:
Darth Kruhl był Lordem Sithów z Nowego Zakonu Sithów i jednym z najwierniejszych popleczników Dartha Krayta. Najprawdopodobniej był też członkiem wywiadu Sithów.

Biografia

Darth Kruhl odbiera wskazówki od Darth Maladi.
"Powstanie Fela koncentruje się na nim. Jak na Munto Codru, zabij przywódcę, a cała reszta upadnie."[1]
- Darth Kruhl do Darth Maladi

O jego przeszłości nie wiadomo praktycznie nic. W 137 ABY, gdy Sithowie dowiedzieli się, że obalony Imperator Roan Fel ukrywa się na planecie Bastion, dyrektorka wywiadu Darth Maladi posłała go z misją usunięcia niewygodnego oponenta. Sithowie wiedzieli bowiem, że frontalny atak sił Imperium, chociaż prawdopodobnie zakończony powodzeniem, tak zubożyłby jego potęgę militarną, że kolejne powstania byłyby tylko kwestią czasu.

Kruhl trafił na pokład Gwiezdnego Niszczyciela Dauntless na orbicie Munto Codru, gdzie wcześniej zabił przywódcę klanowego podżegającego Codru-Ji do buntu wobec Krayta. Na miejscu Maladi wyjaśniła mu szczegóły jego zadania - cieszący się dobrą reputacją gubernator planety Vikar Dorn miał udawać chęć przyłączenia się do frakcji Fela. Tymczasem Kruhl dostałby się w jego pobliże, po czym raz na zawsze zakończyłby jego żywot i wszystkie problemy, jakie sprawiał jego panu.

Rzeczywiście, gubernatorowi Dornowi udało się przetransportować Kruhla na Bastion w promie typu Nune, którym sam poleciał. Sith opuścił niepostrzeżenie maszynę i wszystko potoczyło się zgodnie z planem aż do momentu, w którym Fel wyczuł mroczną aurę Kruhla, tym samym mając możliwość przygotowania się na zamach. Gdy więc Sith zaatakował go w Ogrodach Pellaeona, ten zablokował jego cios rękawicą z cortosisu, a następnie zastrzelił z blastera. Cała załoga Dauntless została zaś wybita do nogi, jako "wiadomość" dla Krayta.

Ciekawostki

  • Imię Kruhl prawdopodobnie pochodzi od angielskiego słowa cruel (okrutny).

Przypisy

  1. "Fel's insurrection centers on him. Like Munto Codru, kill the leader and the rest will collapse." - Dziedzictwo 13: Gotów na śmierć

Źródła