Munto Codru

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych. W tym artykule należy: dodać grafiki, poszerzyć.

Munto Codru była planetą znajdującą się na Zewnętrznych Rubieżach. Była zamieszkiwana przez inteligentną rasę Codru-Ji, która była znana w galaktyce jako najlepsza w porwaniach.

Historia

Czasy Nowej Republiki

W 14 ABY na Munto Codru przybyła Leia Organa Solo wraz z bratem, Chewbaccą i swymi dziećmi. Podczas gdy Leia rozmawiała z szambelanem Ionem, Chewbacca pilnował na łące dzieci, aby nic im się nie stało. Jednak Wookiee wszedł w bombę ciśnieniową, przez co stracił przytomność. Kiedy się ocknął, zobaczył przerażoną Leię szukającą dzieci. Iyon zapewnił ją, że porwania są częste wśród Codru-Ji i mają najczęściej podłoże polityczne. Zdenerwowana Leia nakazała blokadę kosmoportu na planecie.

Era Dziedzictwa

W 137 ABY planetą zainteresowali się Sithowie Nowego Zakonu Krayta. Chcieli na niej założyć bazę, by panować nad tym sektorem galaktyki. Rikkar-Du, najbardziej szanowany przywódca jednego z klanów, próbował zjednoczyć je wszystkie przeciw Sithom (od których dostał propozycję kierowania swoimi pobratymcami jako ich poplecznik). Został on jednak wydany przez Kassek-Ka (innego przywódcę), który powiedział lordowi Kruhlowi o spisku planowanym przez Rikkar-Du.

Źródła