Datapad

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Datapad.

Datapad był rodzajem małego osobistego komputera szeroko stosowanego w galaktyce. Datapady szczególnie rozpowszechniły się za czasów Nowej Republiki.

Charakterystyka

Datapad był urządzeniem niewiele większym od dłoni dorosłego człowieka i ważył około pół kilograma. Każdy model posiadał dotykowy ekran, który służył zarówno jako urządzenie wejścia, jak i wyjścia. Niekonieczne, lecz bardzo często spotykane były inne komponenty, jak holoprojektor, wejścia na różne dyski i karty pamięci, a nawet holokamery, czy mikrofony.

Datapad służył głównie jako urządzenie do przechowywania i zarządzania informacjami, lecz możliwe było zainstalowanie na nim mnóstwa różnych aplikacji, które znacznie zwiększały możliwości urządzenia. Inną ważną cechą datapadów była możliwość łączenia się z różnymi urządzeniami, na przykład droidami, skanerami, sensorami, większymi holoprojektorami, a nawet innymi datapadami, artylerią i komputerami centralnymi pojazdów i statków kosmicznych. Istniała możliwość wyświetlania na nich holoksiążek oraz holomagazynów.

Jednym z bardziej znanych modeli datapadów był Versafunction88.

W czasach upadku Republiki Galaktycznej jeden ze starszych modeli datapadów posiadał Watto. Składał się on z ekranu, klawiszów dotykowych, modułu konwersji szyfrowej i umieszczonej z tyłu wtyczki zasilacza.

Źródła