Demmings

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Demmings
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor skóry: Jasny
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja: Oficer
Demmings to imperialny oficer w stopniu komandora.

Biografia

Około osiem miesięcy po bitwie o Yavin, Demmings był dowódcą niszczyciela Reprisal.

Gdy Reprisal znajdował się na orbicie nieznanej planety wykryto na niej placówkę Rebelii. Zobaczywszy to Demmings wydał rozkaz zniszczenia bazy. Kanonierzy dowodzeni przez kapitana Sankarana skutecznie ostrzelali wrogą placówkę. Żaden z rebeliantów nie przeżył. Demmings był zadowolony z wyniku operacji, jednak po chwili na Reprisala przybył Darth Vader. Był zły na komandora, iż ten wydał rozkaz do doszczętnego zniszczenia bazy, gdyż chciał wziąć jeńców. Demmings przeprosił Vadera.

Po chwili niszczyciel wykrył i zaatakował rebeliancką korwetę. Komandor wydał rozkaz do wystrzelenia salw promieni unieruchamiających. Promienie zadziałały i piloci korwety stracili panowanie nad swoim statkiem. Demmings rozkazał ściągnąć ich promieniem ściągającym. Jednak nastąpił jakiś błąd i korweta została zniszczona. Vader zły na komandora chwycił go Mocą i zaczął dusić. Jednak Mroczny Lord dał jeszcze jedną szansę Demmingsowi kosztem jego kanoniera Garila Doksa, który zdradził i niszczył cele Vadera, by Lord nie mógł wziąć jeńców.

Jakiś czas później Reprisal znalazł się w układzie Ejolus. Załoga okrętu wykryła pojedynczą placówkę Sojuszu. Demmings uważał, iż na obrzeżach bazy ukryte są tarcze ochronne. Wydał rozkaz do precyzyjnego ostrzału skraju placówki. Zadanie to wyznaczył swojemu najlepszemu kanonierowi, Garilowi Doksowi. Ten specjalnie nie wykonał zadania tylko "przypadkowo" zniszczył całą bazę. Vader i Demmings wiedzieli, iż kanonier zrobił to specjalnie. Lord rozkazał pojmać zdrajcę.

Źródła