Reprisal

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Reprisal
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards
Model: Gwiezdny niszczyciel typu Imperial-II
Rodzaj: Gwiezdny niszczyciel
Specyfikacja techniczna
Długość: 1600 m
Wysokość: ok. 450 m
Przyspieszenie maksymalne: 2300 g
Prędkość w kosmosie: 60 MGLT
Hipernapęd: Klasa 2
Różne
Przynależność: Imperium GalaktyczneReprisal był gwiezdnym niszczycielem typu Imperial-I dowodzonym przez Demmingsa.

Historia

W poszukiwaniu Rebeliantów

Osiem miesięcy po bitwie o Yavin Darth Vader szukał jednostek rebeliantów, by pojmać stacjonujących tam buntowników i wymusić od nich pozycję ich floty. Sith podróżował na pokładzie Reprisala. Kiedy udali się do bazy Rebeliantów położonej na tropikalnej planecie. Kiedy prom z Vaderem na pokładzie udał się na planetę, by pojmać jeńców, kanonierzy okrętu rozpoczęli bombardowanie orbitalne.

Reprisal w systemie Ejolus.

Zadowolenia z wykonania zadania Demmingsa, nie podzielał Vader, który udzielił reprymendy dowódcy okrętu. Chcąc dać jeszcze jedną szansę kanonierom Reprisala Sith pokazał miejsce, w którym znajdowała się samotna koreliańska korweta. W pościg za okrętem Rebeliantów ruszyły myśliwce TIE. Kiedy statek szykował się do skoku w nadprzestrzeń Reprisal otworzył ogień. Pomimo iż Demmings wymagał precyzyjnych strzałów któryś z kanonierów zniszczył korwetę. Wściekły Vader chwycił Demmingsa Mocą i zaczął go dusić. Po chwili jednak Vader wpadł na inny pomysł. Puścił z żelaznego uścisku Demmingsa i kazał mu iść ze sobą. Sith wiedział, że na pokładzie był sabotażysta, który nie chciał dopuścić, by Rebelianci dostali się w ręce Vadera. Darth wysondował Mocą, że zdrajcą jest pochodzący z Alderaanu Garil Dox.

Reprisal dostał jeszcze jedną szansę. Miał udać się do systemu Ejolus i tam złapać Rebeliantów. Wieś, w której znajdowali się była chroniona polem siłowym. Demmings prosił o jeden precyzyjny. Do tego zadania wyznaczył Garila Doxa. Alderaańczyk znowu zniszczył wioskę i został zdemaskowany. Po chwili Vader wyjawił, że po zniszczeniu Alderaana pobratymcy Doxa osiedlili się w wiosce, którą przed chwilą zniszczył. Kanonier chciał za swój czyn zginąć lecz Vader go oszczędził.

Źródła